Pomóżcie nam spełnić kolejne marzenie!

Data dodania: 09.02.2022

Mamy kolejne marzenie i mocno wierzymy, że możecie nam je spełnić! Chcemy, by w Kasisi powstała sala integracji sensorycznej z prawdziwego zdarzenia. Trochę specjalistycznych zabawek już dzięki Wam mamy, ale wielu wciąż brakuje. Dzięki takim pomocom jak skrzynia światła, sensoryczna podłoga, ekran z kolorów, piłki rehabilitacyjne, dyski sensoryczne czy nowe instrumenty muzyczne, będziemy mogli wspomagać prawidłowy rozwój zmysłów wzroku, słuchu i dotyku u naszych dzieciaków. Dlaczego to takie ważne?

Wielu mieszkańców Kasisi to wcześniaki, dzieci urodzone w trudnych warunkach, także po różnych traumach i przemocy domowej. Ciężar doświadczeń, jakie niosą ze sobą, mocno odciska się na ich zdrowiu fizycznym i psychicznym. Prócz rehabilitacji wiele z nich potrzebuje terapii integracji sensorycznej. Obniżone napięcie mięśniowe, zaburzenia czucia głębokiego, zmysłów równowagi, zdolności psychoruchowych, problemy z koncentracją – to tylko wierzchołek góry zmagań, z którymi mierzą się na co dzień. Bez profesjonalnej pomocy dziś, w przyszłości będą miały kłopoty. A my przecież chcemy, by nie miały problemów w nauce i na start miały takie same szanse jak ich rówieśnicy.

Wszystkie pomoce terapeutyczne, którą wspólnie opracowaliśmy z naszą wysłanniczką do Kasisi, terapeutką Kasią Stęgowską opiewają na kwotę 8900 zł. W tej cenie jest już też transport do Zambii. Zabawki kupimy w Polsce, bo na miejscu dostać się ich po prostu nie da.

Widzimy już pierwsze efekty ciężkiej pracy Kasi. Widzimy też jak bardzo potrzebuje nowych narzędzi. Dlatego bardzo na Was liczymy! Pomóżcie nam wyposażyć salę do integracji sensorycznej i powalczyć o przyszłość naszych dzieciaków!

Podaruj pełny talerz na Święta

Św. Mikołaj nigdy nie miał w Kasisi lekko 😉 Mieszka tu ponad 230 dzieci. Siostra Mariola już ruszyła mu na pomoc i po cichutku przygotowuje prezenty!

Wielu z nas wciąż zostawia wolne miejsce przy wigilijnym stole. Pozwól, by w tym roku (na odległość, ale bardzo prawdziwie) usiadło przy nim jedno z naszych dzieci i już dziś zaproś je do stołu!