Pomóżcie nam zmieniać najbardziej poplątane historie naszych dzieciaków

Data dodania: 21.09.2021

Dom Dziecka w Kasisi to najlepszy kantor na świecie. Tu smutek, łzy i ból codziennie zamieniamy w uśmiech, radość i poczucie bezpieczeństwa.

Eliza i Taonga chodzą do piątej klasy szkoły podstawowej. Pierwsza, gdy trafiła do Kasisi, była bardzo skrytą, pełną lęku dziewczynką. Potrzebowała dużo czasu, by zaufać siostrom, zanim zaczęła o sobie opowiadać. Gdy w końcu poczuła się bezpiecznie, okazało się, że skrywa mnóstwo talentów, które od tej pory staramy się rozwijać i pielęgnować jak największy skarb. Dziś Eliza jest samodzielną i ambitną uczennicą. Świetnie gra na keyboardzie, uwielbia śpiewać i tańczyć, a podczas swoich występów zadziwia nas pewnością siebie i talentem.

Taonga trafiła do Kasisi jako drugoklasistka. Dom rodzinny nie był dla niej tym, czym z definicji powinien być. Brakowało w nim miłości, którą wyparły krzyki, przemoc i dużo bólu. Podobnie jak Eliza, jest świetnym przykładem tego, jak Kasisi leczy rany, topi nieufność i brak pewności siebie. Dziś Taonga naprawdę wie czego chce.

Dla obu dziewczynek Kasisi zmieniło w życiu wszystko. Pokazuje, że w pomaganiu innym nie chodzi wcale o litość, ale o spotkanie i o szczęście płynące z tego, że dając, realnie zmieniamy czyjś świat. My możemy podzielić się z dziećmi z Kasisi tym, co mamy, a one podzielą się z nami sobą. Dzięki takiej wymianie Kasisi każdego dnia staje się miejscem kipiącym życiem i radością. Choć mieszkańcy Kasisi doświadczyli w życiu wielu trudności, promieniują takim szczęściem, że absolutnie każdy, kto tu przyjeżdża, myśli tylko o tym, kiedy będzie mógł wrócić.

Zapraszając Was do projektu Adopcji z Sercem, zachęcamy Was do dołączenia właśnie do takiej rodziny, która każdy smutek jest w stanie zamienić w uśmiech i nadzieję. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, odwiedźcie naszą stronę, poznajcie naszych podopiecznych i jako adopcyjni rodzice pomóżcie nam zmieniać najbardziej poplątane historie naszych dzieciaków.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 238 zł
potrzebujemy:
10 000 zł