Pomóżcie naszych superbohaterom

Data dodania: 21.01.2022

Czasami prawdziwi superbohaterowie żyją w sercach małych dzieci walczących w wielkich bitwach.

Patrząc na uśmiechnięte Mable i Annę aż ciężko uwierzyć, że jeszcze niedawno dzieciństwo tych superbohaterek wyglądało zupełnie inaczej.

Uważny obserwator dostrzeże, że uśmiech Mable zawsze jest czujny. Nigdy nie jest tak nieskrępowany, jak szerokie uśmiechy dzieci, które wcześnie w życiu zaznały bezgranicznej miłości rodziców. Dziewczynka trafiła do Kasisi w 2020 roku – wtedy zabrano ją ze szpitala, do którego trafiła w wyniku przemocy domowej. Ciężko sobie wyobrazić, co musi czuć 8-letnie dziecko, które zostaje tak skrzywdzone przez najbliższe sobie osoby – ojca i macochę. Na szczęście Wy daliście jej bezpieczny dom i miłość, na które dziewczynka zasługiwała!

Ze względu na przebytą traumę, Mable trafiła do klasy specjalnej – jest niezwykle wrażliwą dziewczynką, która potrzebuje więcej uwagi, wsparcia i cierpliwości.

Ciężka praca opłaciła się. Już po 3 miesiącach indywidualnej edukacji, Mable zaczęła rozumieć polecenia po angielsku, współpracować z opiekunem, oraz grać w gry i zabawy ćwiczące koncentrację, pamięć i logiczne myślenie. Tempo postępów jest zawrotne – niedawno okazało się, że jest naszą mistrzynią gry w memory. Wystarczyło tylko nauczyć ją zasad!

Drugą dziewczynkę, Annę, najłatwiej spotkać nad puzzlami.

Trafiła do Domu w Kasisi od razu po urodzeniu, jako wcześniak, z dużą niedowagą i porażeniem mózgowym. To naprawdę cud, że żyje, ale przecież już nie takie cuda widzieliśmy w Kasisi! W małym ciele kryje się wielki duch. Dzięki intensywnym ćwiczeniom fizjoterapeutycznym od pierwszych dni, dziewczynka zaczęła chodzić. Po dawnych problemach praktycznie nie ma śladu! Anna nadal ma trudności z koncentracją, wykonywaniem niektórych zadań, rozumieniem poleceń dydaktycznych i przepisywaniem słów, ale dziewczynka coraz lepiej radzi sobie z logicznym myśleniem. Co więcej, zaczęła nawet wykonywać proste zadania matematyczne i czytać historyjki. To OGROMNY sukces, który nie byłoby możliwy, gdyby nie Wasze codzienne wsparcie!

Specjalne zabawki, na które środki podarowaliście Kasisi w grudniu, już teraz przynoszą realne efekty i pozwalają naszym superbohaterom rozwijać skrzydła!

Dziś największe wyzwanie dla dziewczynek stanowi sprawne rozumienie poleceń, dlatego prosimy Was o ufundowanie specjalistycznej pomocy, a konkretniej nauki przez zabawę! Niech półki naszego rozpieszczalnika ugną się pod zabawkami kreatywnymi i logopedycznymi, które pomogą Mable, Annie i kolejnym dzieciom pokonać wszystkie wyzwania!

 

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 218 zł
potrzebujemy:
10 000 zł