Data dodania: 26.09.2020
Kilkoro z naszych podopiecznych: Steven, Patric, Whatson, Sharon, Belita, Yvonne, Liness i Elizabeth wczoraj wybrali się z siostrą Mariolą na pożegnalną pizzę. Jutro bladym świtem wyjeżdżają do szkolnych internatów.
W końcu! Po dłuuugiej covidowej przerwie w Zambii ruszają szkoły. Mimo że nasza młodzież zdążyła stęsknić się za szkolnym dzwonkiem, to jednak wyjazdom z domu na dłużej zawsze towarzyszą wzruszania. Wczoraj najstarsza grupa uczniów mogła przez chwilę spokojnie pożegnać się z Mamushią. Po południu zaczną się przygotowania, a to zawsze wielkie zamieszanie: pakowanie książek, przyborów szkolnych, ubrań , środków higieny, robienie wałówek. Wrócą do Kasisi dopiero na Boże Naradzenie.
W ślad za młodzieżą w kolejnych dniach do szkół poślemy ponad 150 kasiskich uczniów. Koszt edukacji naszych dzieci na wszystkich poziomach kształcenia jest niebagatelny, rocznie przekracza 200 000 zł. Taką sumę jesteśmy w stanie zebrać tylko dzięki Wam. Wy rozumiecie doskonale, że Kasisi to nie eventy i jednorazowe zbiórki, to obejmująca wiele lat odpowiedzialność. Dzięki Waszej adopcyjnej opiece i Zakupom dla Kasisi, ŻADNE dziecko, które do nas trafia, nie jest wykluczone z edukacji, WSZYSTKIE mają szansę na szkołę, rozwój i przyszłość, o jakiej marzą.