moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk

Przygotowania do Świąt idą pełną parą

Data dodania: 16.12.2020
Nareszcie❗ Koniec roku szkolnego w Zambii oznacza, że ✨Święta✨ tuż tuż. A w Kasisi się dzieje… Do DOMU z internatów zjeżdżają się dzieci. Przyjadą też te, które powróciły już do swoich rodzin, jednak nie wyobrażają sobie Bożego Narodzenia bez choćby jednego dnia w Kasisi. Tu naprawdę ten czas jest taki, jaki powinien być w każdym domu: pełen ciepła, radości i bycia razem.
Przygotowania do Świąt trwają pełną parą. Od rana na dziedzińcu gwarno jak w ulu. Dzieci rozpoczęły strojenie DOMU. Pierwsze dekoracje już wiszą, łóżka udekorowane samodzielnie wykonanymi ozdobami, a szopka w stołówce mieni się wszystkimi kolorami. Za chwilę całe Kasisi zmieni się w jedną wielką bożonarodzeniową wioskę 😉
Tempa nie zwalniają też siostry. Do załatwienia OGROM spraw. W końcu w dniu Bożego Narodzenia Kasisi musi być gotowe, by do wspólnego stołu mogły zasiąść wszystkie dzieci i pracownicy – to ponad 300 osób! Każdemu z nich Święty Mikołaj chciałby sprawić niespodziankę.
Kilka dni temu do Kasisi przyjechali przedstawiciele zambijskiej Rady Ministrów ze świątecznymi paczkami z żywnością i środkami czystości. Takie gesty naprawdę są fajnie i trzeba je doceniać. Siostra Mariola pisała nam, że goście po spotkaniu z dziećmi wyjeżdżali wzruszeni… Przy tej okazji po raz kolejny uświadamiamy sobie, jak wielkie podziękowania należą się WAM, bo to dzięki WAM kasiskie dzieciaki mają codziennie jedzenie na stole, a w dniu Bożego Narodzenia (nie przed i nie po) – w naszej stołówce odbędzie się Wielkie Party🎊.
Dziś Was bardzo prosimy – bądźcie z nami w tym przedświątecznym okresie. Odwiedzajcie nasz Rozpieszczalnik 💝 i Spiżarnię . Na te Święta dzieci czekają cały rok, a dzień Bożego Narodzenia jest tym, w którym w niejednym małym serduszku radość choć na chwilę wypiera wszelkie smutki i ból. Nasz James już na samą wieść, że Święty Mikołaj jest w drodze, od rana szaleje ze szczęścia
Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!

uzbieranych:
3 351 zł
potrzebujemy:
5 000 zł