moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk

Sowia znajda w Kasisi

Data dodania: 11.01.2020

Kasisi by night, czyli historia z cyklu tych niezwykłych.

Kilka dni temu nasi podopieczni znaleźli małą sówkę. Biedaczyna wypadła z gniazda i zanim dopadły ją drapieżniki, trafiły na nią nasze dzieci. Widząc bezbronnego ptaka, zareagowały natychmiast. Ożywioną dyskusję, która poprzedziła działanie, można streścić tak: „Co z nią będzie? Ona sama sobie nie poradzi. Przecież nie potrafi latać. Musimy jej pomóc, zanim coś ją zje! Ma tylko nas! Zróbmy dla niej dom.”

Dziewczynki z House of Marcy znalazły klatkę, uwiły małej sówce przytulne gniazdko i troskliwie się nią zajmują. Wręczyły jej nawet pluszową koleżankę. Przynoszą jedzenie, podają wodę i trzymają ją z dala od niebezpieczeństw. Po zachodzie słońca, gdy kasiskie, waleczne psy już dawno śpią i nic nie czai się w zaroślach, wypuszczają ją wolno na dziedziniec przed domem i obserwują niesamowity spektakl.

Otóż codziennie o tej samej porze małą sówkę odwiedza mama sowa, przynosząc jej w pysku zdobyczne pożywienie. Nie może jej z powrotem zabrać do gniazda, ale by nie zawieść małej, z zegarmistrzowską dokładnością pojawia się o tej samej godzinie, by się nią zająć choć przez kilka chwil. Pewnie nie wie, że dzięki dziewczynkom sówka ma się jak pączek w maśle i zanim mama przyniesie jej upolowanego gryzonia, jest już po dobrej kolacji. Matka sowa uprzedza swoją wizytę nawołując z pobliskiego drzewa, że już jest. Zdecydowanie jest to sygnał dla naszych dzieciaków. Czas się schować, dać ptasiej rodzinie nacieszyć się sobą i obserwować wszystko z ukrycia.

Mała sówka dzięki trosce dziewczynek (dziś dyżur miała Lines) nabiera sił. Któregoś wieczora, i stanie się to niebawem, w końcu odleci razem z mamą. Nasze dzieci dobrze wiedzą, że słabszemu zawsze należy pomóc. Robią to z radością, a dyżury nie są przykrym obowiązkiem, tylko formą uporządkowania opieki nad zwierzęciem. Gdyby mała sówka zjadała kilkanaście posiłków przygotowanych przez każdą chętną do pomocy lokatorkę House of Mercy, nie odleciałaby chyba nigdy.

Dziewczynki wiedzą, że moment rozstania z nowym pupilem w końcu nadejdzie, ale mądrością w pomaganiu przesiąkły w Kasisi całkowicie. Intuicyjnie, bez podpowiedzi pomagają słabszemu, dobrze wiedząc, że w końcu się usamodzielni. Na tym polega Kasisi.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
7 630 zł
potrzebujemy:
10 000 zł