SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

Data dodania: 31.12.2020

Kochani!!!

Koniec roku to zwykle czas podsumowań. Dla nas to przede wszystkim czas podziękowań. Trudno jest nam znaleźć słowa, by wyrazić wdzięczność za to, że w tym trudnym, pełnym strachu i zagrożeń roku byliście z nami i nie pozwoliliście, by nasi podopieczni choć na chwilę stracili poczucie bezpieczeństwa.

Koniec roku to czas, w którym wielu z Was próbuje choćby ołówkiem nakreślić plan na nowy rok, chcemy Was prosić – zostańcie z nami i po raz kolejny zapewnić Was, że WARTO!

Jeśli macie jakąś wątpliwość, że w mijającym roku wydarzyło się dużo dobrego, pomyślcie o 230 dzieciakach z Kasisi, którym przez 365 dni spełnialiście marzenia, które wysyłaliście do szkoły, leczyliście, dla których budowaliście bezpieczny, radosny DOM!!!

Dzięki Waszemu stałemu wsparciu do Kasisi przekazaliśmy w tym roku PÓŁ MILIONA DOLARÓW (dokładnie: 499 750 USD, czyli 1 943 398,52 zł). To ponad 80 000 tys. zł więcej niż rok temu! Na studiach w Polsce mamy też dwoje studentów z Kasisi. Na ich edukację i utrzymanie wydaliśmy 130 512,84 zł. Łącznie nasze wsparcie dla podopiecznych to PONAD DWA MILIONY ZŁOTYCH, a dokładnie 2 073 911,36 zł.

Dzięki takiemu wsparciu nasi podopieczni mogą spać spokojnie!

W 2020 roku przyjęliśmy 34 dzieci. Decydując się na Adopcję jednego z nich, zrobiliście rzecz najważniejszą z możliwych – powiedzieliście młodemu człowiekowi: chcę być dla ciebie filarem, o który zawsze będziesz mógł się oprzeć.

W Kasisi jest teraz ponad 230 dzieci. Miesięcznie przygotowujemy dla nich ponad 20 tys. posiłków. Ponad 60 podopiecznych wymaga stałej opieki medycznej. Każdy otrzymuje taką pomoc, jakiej potrzebuje. Towarzyszymy dzieciakom w momentach trudnych, kiedy trzeba walczyć o ich życie i zdrowie, a także w tych wspaniałych chwilach, kiedy wsłuchując się w ich marzenia o szkole i przyszłości, możemy po prostu je spełniać.

21 uczniów posyłamy do najlepszych szkół z internatem w różnych, często odległych miejscach Zambii. W Kasisi z zajęć przedszkolnych korzysta 60 dzieciaków, do zerówki chodzi ich 30. W szkole podstawowej uczy się 104 uczniów, w średniej – 19 uczniów, w college’u – 10 uczniów. Pięciu naszych podopiecznych uczęszcza na studia wyższe, w tym James i Eva, którzy studiują medycynę w Polsce. Za to John i Jacob kilka dni temu ukończyli studia rolnicze ze specjalizacją gleboznawstwo na Uniwersytecie w Lusace. Wkraczają w dorosłość wyposażeni w wykształcenie i wpajaną im w Kasisi od dziecka pewność, że są ważni i kochani.

Odnowiliśmy dom dla starszych chłopców, wyposażając go w nowe łóżka, szafy i biurka. Wyremontowaliśmy jadalnię i kuchnię dla dzieci. Zorganizowaliśmy dzieciakom niezapomniane Święta, kupiliśmy prezenty, pomoce naukowe, przybory i wyprawki szkolne.

Ale to nie wszystko!!!

Dzięki Funduszowi im. Christophera Sakali nasza pomoc zaczęła wykraczać również poza Kasisi!!! Na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace Fundusz pomógł 116 osobom. Kupowaliśmy dla nich żywność i leki, opłacaliśmy chemię, zaopatrywaliśmy pacjentów w środki opatrunkowe, odzież i artykuły pierwszej potrzeby. Chorym dzieciom rozdawaliśmy zabawki i opłacaliśmy odpowiednio zbilansowane dla nich posiłki.

Choć nie był to najszczęśliwszy i najbezpieczniejszy rok, dzięki Wam ani szczęścia, ani poczucia bezpieczeństwa nie brakło w Kasisi nikomu.

W nowym roku życzymy Wam z całego serca samych jasnych dni. Mniej zmartwień, dużo zdrowia i powodów do radości. I tego, byście doświadczali w swoim życiu tyle dobra, ile dajecie go innym. Zostańcie z nami na kolejny rok!!! BARDZO Was potrzebujemy!

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 218 zł
potrzebujemy:
10 000 zł