Sztuka jako Terapia w Kasisi: Wspaniałe Dzieła Małych Artystów

Data dodania: 02.01.2024
Raz w tygodniu nasz DOM odwiedza znany zambijski artysta, Patrick Mumba. Jest dyrektorem Szkoły Edukacji i Nauk Społecznych w Evelyn One College, wraz z nim odwiedza nas jego żona Cynthia. Dzięki zaangażowaniu tego wspaniałego małżeństwa dzieciaki biorą udział w cotygodniowych zajęciach z rysunku i malarstwa, a także mentoringu.
Dla naszych podopiecznych sztuka stała się terapeutycznym, psychospołecznym narzędziem wspierającym je w leczeniu traum. Jednocześnie, sztuka poprawia zdolności motoryczne i obserwacyjne, co jest bardzo ważne w przypadku dzieciaków z niepełnosprawnościami.
Prace naszych małych artystów doczekały się wystawy w Lusace. Gdy dzieciaki oglądały swoje dzieła, były bardzo szczęśliwe i dumne ze swojej ciężkiej całorocznej pracy. Jednak najbardziej dumna była siostra Mariola, która z trudem powstrzymała łzy wzruszenia.
Zobaczcie tylko, jak dobrze inwestujecie pieniądze przekazane na rzecz naszych dzieciaków. Pomagacie im marzyć i wierzyć, że są naprawdę dużo warte. Dziękujemy, że jesteście z nami. I pamiętajcie, że Wasze 1,5% odliczone na rzecz Fundacji Kasisi, może wyprodukować jeszcze więcej radości ❤️
Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 238 zł
potrzebujemy:
10 000 zł