moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk

Trwa walka o zdrowie Christophera! Potrzebni są dawcy krwi

Data dodania: 03.07.2020

Walka o zdrowie Christophera trwa. Wystosowany przez siostrę Mariolę apel o zgłaszanie się potencjalnych dawców krwi z grupą A+, rozszedł się po całej Lusace. Podchwyciły go lokalne media. Wieść o chorobie Krzysia dotarła do wychowanków Kasisi, którzy już dawno założyli swoje rodziny i mieszkają w stolicy. Na zdjęciu jedna z nich, Charity, która od razu pojawiła się w szpitalu.

Krzyś jest bardzo słaby, dwa dni temu tuż przed pierwszą transfuzją lekarze oceniali jego stan jako krytyczny. Pacjent dostał kilka jednostek krwi. Hemoglobina podskoczyła i wczoraj możliwe stało się włączenie chemioterapii. Ostra białaczka nie pozostawia wiele czasu na reakcję. Trzeba działać szybko. Dlatego wszystkie wyniki Krzysia przesyłamy też do konsultacji polskim specjalistom. Póki co, transport chłopaka do Europy nie jest możliwy, ale bierzemy pod uwagę wszystkie scenariusze, jak tylko jego stan się poprawi. My go po prostu musimy uratować. To nasz dzieciak!

Wczoraj oddział na który trafił, został wyłączony dla odwiedzających. To efekt rosnącej liczby zakażonych koronawirusem. Szczęśliwie siostra Mariola wyposażyła Krzysia w telefon. Dzwoni za każdym razem, gdy zaczyna boleć bardziej. Ból ustępuje, jak coś zje. Potrzebuje zapewnienia, że wszystko będzie dobrze. Wie już, że czeka go trudne leczenie, ale będzie walczył dzielnie. Obiecuje, że wyzdrowieje.

Krzysiu, zrobimy wszystko, by tak się stało! Zbiórka na leczenie trwa na naszej stronie internetowej i na facebooku.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
7 456 zł
potrzebujemy:
10 000 zł