Tworzymy Szczęśliwą Przyszłość Dla Blessing i Queen w Kasisi

Data dodania: 06.06.2024

W Kasisi nie ma przerwy od miłości. Dla każdego dziecka, przed którym świat zamyka drzwi, Kasisi otwiera je na oścież.

Tak było z siostrami Blessing i Queen. 23 maja rano nie wiedzieliśmy o ich istnieniu, a wieczorem były już częścią kasiskiej rodziny.
Dzień wcześniej dziewczynki przyszły pod budynek szpitala w Lusace. Pracujące tam siostry nakarmiły dzieci, aby mogły wrócić do domu. Ku ich zaskoczeniu następnego dnia dziewczynki znowu pojawiły się pod bramą szpitala. Zaniepokojone sytuacją siostry, tym razem same odwiozły Blessing i Queen do domu. To, co zobaczyły na miejscu, poraziło je.
Tragiczne warunki w domu. Przeraźliwa bieda i brak podstawowych środków do życia. Dopiero tu, w swoim domu, widząc troskę sióstr, dziewczynki odważyły się powiedzieć, że zostały same na świecie. Ich mama zmarła, a tata od dłuższego już czasu nie pojawiał się w domu.

Siostry ze szpitala zaalarmowały opiekę społeczną, a ta od razu zdecydowała o umieszczeniu Blessing i Queen w Kasisi. Tu od samego początku dostają możliwość napisania, razem z Wami, kolejnych, ale już zupełnie innych rozdziałów swojej historii. Zaopiekujcie się dziś dziewczynkami.

Tak bardzo potrzebują, by otworzyć przed nimi drzwi do szczęśliwej przyszłości ❤️