W House of Hope wczoraj się działo!

Data dodania: 07.10.2020

W House of Hope wczoraj się działo!

Po kilkumiesięcznej przewie spowodowanej zarażeniem Covid-19, już w pełni sił i zdrowia wrócił nasz przyjaciel i wspaniały pediatra – dr Chabala. Od rana badał kilkanaścioro najmniejszych Kasisjan. Na szczęście poza kilkoma anginami nie było żadnych niepokojących niespodzianek.

Na sali do fizjoterapii wspaniale rehabilitowały się nasze niepełnosprawne ruchowo dzieci. Taki uśmiech u Amandy pojawia się tylko po ćwiczeniach z fizjoterapeutką Inger – dzieci ją uwielbiają!

No a dr Sahar… trochę lizaków musiała rozdać, zanim zebrała wszystkie próbki krwi do analizy Nawet nie wyobrażacie sobie, jak zbawienny dla nas jest specjalistyczny mikroskop i inkubator do przechowywania próbek, który w zeszłym roku sfinansowaliście WY.

Po pierwsze część naszych dzieci jest nosicielami HIV albo mają już AIDS. Większość bardzo dobrze reaguje na leczenie retrowirusowe, ale niektóre trafiają do nas za późno, ze zbyt dużymi zaniedbaniami w terapii, by być pewnym czegokolwiek. Obniżenie odporności często wiąże się z powikłaniami: gruźlicą, zakażeniami bakteryjnymi i grzybiczymi, degeneracją narządów. Dlatego stan dzieci musimy oceniać regularnie i szybko reagować.

A po drugie w końcu naszym pracownikom, a jest ich ponad 50, możemy sami wykonywać bardzo szczegółowe badania krwi, wymagane cyklicznie ze względu na bezpośredni kontakt z dziećmi.

Teraz już nie musimy wozić ampułek 40 km, płacić za analizy, wszystko jest dostępne i w trybie emergency i profilaktyki od ręki! Dzięki Wam!

To że mamy zaplecze medyczne w postaci naszego szpitalika i to jak wyposażonego – gabinety zabiegowe, koncentratory tlenu, nowoczesne USG, EKG, laboratorium, aparat do morfologii, mikroskop do stwierdzania malarii, salę do fizjoterapii, stałe dostawy wszystkich niezbędnych leków – to Wasza zasługa! Pomogliście stworzyć miejsce, które pozwala nam w razie potrzeby błyskawicznie reagować i ratować nasze dzieci.

Dziś Was prosimy dalej – dorzućcie się do naszego kasiskiego oddziału ratunkowego. Rachunki medyczne przychodzą nieubłaganie. Za każde wsparcie (wiecie, że u nas nie ma małych darowizn, cieszymy się z każdej złotówki) – w imieniu naszych dzieci BARDZO dziękujemy….

Dr Chabala  w trakcie badania Abrahama.

Radość Amandy po ćwiczeniach z fizjoterapeutką Inger.

Dr Sahar negocjuje pobranie krwi. Bez lizaków się nie obejdzie 😉

Mikroskop do badania krwi.

Nowoczesny inkubator do przechowania krwi.

Sala do fizjoterapii, wyposażona przez Was.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 238 zł
potrzebujemy:
10 000 zł