W Kasisi dbamy o to, by każde nasze dziecko mogło się uczyć

Data dodania: 16.06.2023
Soweto, Południowa Afryka, 47 lat temu. Tysiące uczniów i studentów wychodzą na ulicę, protestując przeciwko niskiemu poziomowi edukacji. Chcą uczyć się w języku ojczystym. Wielu z nich zostaje zabitych przez ówcześnie panujący reżim rasistowski.
Te bariery nie zniknęły 47 lat temu. Możliwość edukacji to wciąż dla wielu dzieci w Afryce wielkie marzenie.
W Kasisi dbamy o to, by każde nasze dziecko mogło się uczyć, miało dostęp do książek. A gdy tylko któryś zapragnie rozwijać się dalej w wybranym kierunku, poruszamy niebo i ziemię, by mu to umożliwić. Dla nas to priorytet. Dać każdemu dziecku skrzydła, które pozwolą mu samodzielnie wyfrunąć z kasiskiego gniazda.
To wszystkie jest możliwe dzięki Wam. To Wy tworzycie Kasisjanom warunki do nauki, dajecie motywację i udowadniacie, że niemożliwe nie istnieje. Pomagacie nam finansować dla nich najlepsze szkoły i zajęcia pozalekcyjne. Wasz wysiłek przynosi owoce. Wiele dzieci zdaje egzaminy z rezultatami, które pozwalają im dokonywać kolejnych wyborów i myśleć o studiach na najlepszych uniwersytetach w Zambii i Europie.
Z okazji Dnia Dziecka Afrykańskiego chcemy Was zachęcić, żebyście zainwestowali w naukę i zrobili dziś zakupy w naszym sklepie w „dziale naukowym”. Wyprawka szkolna, studia dla Evy, a może przybory malarskie dla naszych utalentowanych artystów? Nieważne co wybierzecie, każda z tych inwestycji zaprocentuje w życiu tych konkretnych ludzi.
Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 816 zł
potrzebujemy:
10 000 zł