Wiedzą, po co tu przyjechali

Data dodania: 12.12.2020

Ostatnie miesiące nie były łatwe dla studentów. James i Eva, którzy studiują w Polsce medycynę, coś o tym wiedzą. Długie godziny spędzane każdego dnia przed ekranem na zajęciach online i mnóstwo materiału do przyswojenia przed czekającymi na nich wkrótce egzaminami wymagają naprawdę dobrej samoorganizacji i determinacji do nauki. Obojgu brakuje zajęć praktycznych i spotkań z chorymi, które najbardziej motywują do wytężonej nauki. Mimo to żadne z nich nie traci zapału i próbuje maksymalnie wykorzystać ten czas.

— Na początku wszystko mnie przerażało, nowe środowisko, kultura, język polski, który do dziś jest olbrzymim wyzwaniem, ogrom nauki. Do tego doszła epidemia. Jednak ja wiem, po co tu przyjechałam – chcę zostać lekarzem, więc to wszystko jest drogą do celu. W całej tej sytuacji bardzo pomocni są profesorowie, a dzięki znajomym i przyjaciołom, których poznałam, pobyt w Polsce z każdym dniem staje się coraz ciekawszy i bardziej niesamowity. Jestem otoczona naprawdę dobrymi ludźmi — napisała do nas Eva.

Jamesowi w przetrwaniu wymagającego okresu nauki pomagają wypady na łono natury. – Udało się! Zdążyłem, zanim spadł pierwszy śnieg! – z radością opowiadał nam James. Po raz pierwszy w życiu wybrał się na grzybobranie. Uzbierał cały kosz grzybów. Na szczęście byli z nim doświadczeni grzybiarze, którzy na czas wyjmowali z koszyka te niejadalne egzemplarze.

Mimo trudności, jakich doświadczają nasi studenci, wiemy, jak bardzo są zdeterminowani, by dojść do celu. Zawsze podkreślają z ogromną wdzięcznością, że gdyby nie Wasza obecność i ogromne wsparcie, nie doszliby tu, gdzie teraz są. Dziś przesyłamy im mnóstwo sił i pozytywnej energii, a Was prosimy, byście zostali z nimi przez kolejny semestr nauki. Zbiórki na studia Jamesa i Evy cały czas trwają i można je wesprzeć, odwiedzając nasz projekt Zakupy dla Kasisi!