moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk

Zadbajmy o naszych małych pacjentów

Data dodania: 05.06.2021

Zimna pora zaczęła się w Kasisi z przytupem. Z dnia na dzień słońce schowało się za ciężkimi chmurami i przestało grzać. Kiedy w Polsce robi się ciepło, w Zambii zaczyna się zima. Temperatura w nocy spada do kilku stopni i mimo tego, że nikt tu nie ma już odwagi wyjść z pokoju bez czapki i ciepłej kurtki, zaczyna się sezon grypowy.

Infekcję złapała też siostra Mariola i mocno jej kibicujemy, by szybko doszła do siebie. Wyślijmy jej mnóstwo życzeń szybkiego powrotu do zdrowia.

W Zambii rozpędza się też trzecia fala pandemii. Od kilku dni liczba zachorowań gwałtownie rośnie. Wczoraj odnotowano 988 przypadków. Tydzień temu było ich 299. Niestety wciąż brakuje szczepionek. Jak do tej pory w pełni zaczepionych jest trochę ponad 5000 osób. Pierwszą dawkę otrzymało zaledwie 0,1% populacji. Nowych dostaw szczepionek brak.

Do Kasisi z samego rana przyjechał lekarz. Doktor Chabala bada małych pacjentów, przepisuje leczenie i izolację wszystkich, którzy czują się dziś gorzej. Jeśli możecie nas dziś wesprzeć, odwiedźcie naszą aptekę i pomóżcie uzupełnić zapasy leków i witamin.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!

uzbieranych:
3 551 zł
potrzebujemy:
5 000 zł