moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk

Zajrzyjcie do Jamesa, zobaczcie jak szybko urósł!

Data dodania: 26.04.2022

Jak zwykle pełen energii i uśmiechu – James kilka miesięcy temu przeniósł się z grupy starszych bejbików do przedszkolaków Edmund’s House i wydaje nam się, że trochę dorósł i spoważniał. Uwielbia być w centrum uwagi – śmiejemy się, że zostanie aktorem albo politykiem. Kariera showmana wydaje się być mu zapisana w gwiazdach.

Dzień zaczął od śniadania, i to mimo niemałych protestów – tak się składa, że ulubionym posiłkiem Jamesa są słodycze. Za lizaki i ciastka oddałby wszystko. Za każdym razem, kiedy widzi zdrowe, kasiskie śniadanie, wydaje się pytać – Serio? Znowu nic słodkiego?

Mamies są jednak nieubłagane – żadnej Nutelli na śniadanie tu nie znajdziecie (na słodkości przyjdzie czas po południu). Na śniadaniowych talerzach jest miejsce tylko na świeże, pełnowartościowe produkty, które pomogą małym organizmom zdrowo rosnąć. Jeśli chcecie sprawić chłopcu przyjemność, możecie podarować Jamesowi kosz owoców.

Kalorii na talerzu trochę jednak musi się znaleźć, bowiem po śniadaniu czas na szaleństwa w ogrodzie razem z kolegami (w tym kilka lat starszym drugim Jamesem). Mały James najbardziej lubi śpiewać, tańczyć i naśladować ruchy w zabawach muzyczno-ruchowych. To prawdziwy wulkan energii.

Maluch zwykle trzy razy w tygodniu ma zajęcia w kasiskim preschoolu, ale teraz, ze względu na wolne w szkołach w Zambii, preschool jest zamknięty na dwa tygodnie. To jednak nie przeszkadza chłopcu zaglądać do pustej klasy i szybko ułożyć jakąś układankę lub narysować nowe dzieło dla rodziców adopcyjnych. Żadna siła nie powstrzyma Jamesa od uroczego twórczego chaosu. Zajrzyjcie do Jamesa, zobaczcie jak szybko urósł!

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
7 386 zł
potrzebujemy:
10 000 zł