Zakupy, które robią się same

Data dodania: 25.01.2020

Chodźcie z nami na zakupy! W Kasisi sobotnie zakupowe szaleństwo. Nie da się inaczej. To dom dla blisko 250 dzieciaków, a więc każdy tydzień to ponad 6 tysięcy przygotowanych posiłków, 400 zjedzonych bochenków chleba, setki jajek, słoików dżemu i dziesiątki kilogramów innych smakołyków. Wyobrażacie sobie takie zakupy?!

Spiżarnia dla Kasisi to jeden z pierwszych naszych projektów. Chcieliśmy urozmaicić dzieciakom dietę i dostosować ją do ich potrzeb rozwojowych. Po krótkim czasie okazało się, jak trafna to była inwestycja. Nasi podopieczni, jedząc dobrze zbilansowane posiłki, mniej chorują, lepiej się uczą, są szczęśliwsi. Od początku czuliśmy jednak, że zaspokojenie tak dużych potrzeb nie będzie łatwym zadaniem. Dlaczego? Bo do inwestowania w jedzenie trudniej przekonać niż na przykład do budowania edukacyjnej lub medycznej infrastruktury. Nie od początku oczywiste było, że Spiżarnia sprawi, że mniej wydamy na leki, a uczniowie wrócą ze szkół z lepszymi wynikami. Teraz widać to doskonale!!!

W całej tej układance najważniejsi jesteście Wy. Bez Was nie zrobilibyśmy tych wszystkich zakupów. A je, jak w każdym domu, trzeba robić przynajmniej raz w tygodniu. Być może właśnie wychodzicie do sklepu lub przed chwilą z niego wróciliście. Nie zapomnijcie odwiedzić jeszcze jednego, bardzo ważnego i wrzucić kilka ulubionych produktów do kasiskiej spiżarni. A dla tych, którzy zapominają, albo nawet chcieliby zapomnieć, gdyby tylko zakupy mogły robić się same, mamy rozwiązanie. Od dziś w Spiżarni za koszyk można zapłacić jednorazowo lub zdecydować, że ten sam zestaw produktów będziecie przekazywać stałym zleceniem co tydzień albo raz w miesiącu.

Fajny taki sklep, w którym zakupy zrobią się same, co nie?!

Zbiórka na Bezpieczny Dom Kasisi

To dzięki Wam dla blisko 250 dzieciaków tworzymy w Kasisi bezpieczną przestrzeń. Dlatego w duchu tej właśnie szczerości, której uczy Kasisi, chcemy Was dziś prosić o pomoc!

Do zamknięcia budżetu w tym miesiącu brakuje nam jeszcze ponad 10 tysięcy złotych. Pomóżcie nam dziś zasypać dziurę w budżecie! Dołączcie do zbiórki na ten cel – razem z nami, budujcie to bezpieczne miejsce, jakich na świecie coraz mniej!