Zamień z nami śmierć w nadzieję

Data dodania: 03.11.2022
Kasiski cmentarz jest szczególnym miejscem, kojarzącym się raczej z miłością niż z pożegnaniami.
To miejsce, w którym ze śmiechem wspomina się wspólne zabawy i psoty. Ze łzą wzruszenia w oku przypomina się wspólne zmagania z matematyką. Z serdecznością układa się kwiaty, których kolor przywodzi na myśl po prostu życie.
Za sprawą siostry Marioli dawne skromne kopczyki z ziemi zastąpiły małe pomniki. Każdy należący do dziecka, którego życie miało ogromne znaczenie – dla nas w Kasisi i dla Was. Dziecko jest „nasze” od kiedy tylko przyjdzie do Kasisi i jest nasze również po śmierci.
Jednym z takich dzieci był Christopher (Krzyś) Sakala, którego białaczka odebrała nam 15 lipca 2020 r. Aż trudno uwierzyć, że minęło tyle czasu i mamy wrażenie, że Krzyś przez cały ten czas po prostu był z nami – pozostawił po sobie światło nadziei, które w tym roku rozpalamy z jeszcze większą mocą. W imieniu Krzysia stworzyliśmy fundusz, z którego środki przekazujemy na leczenie onkologiczne dzieci w Lusace.
Zamień z nami śmierć w nadzieję – zapal symboliczny znicz dla Krzysia, który stanie się bardzo realną pomocą dla małych pacjentów onkologii!
Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 806 zł
potrzebujemy:
10 000 zł