Zapewnijmy rozwój tym szczególnie potrzebującym

Data dodania: 16.09.2021

Dzieciom z niepełnosprawnością ruchową czy intelektualną poświęcamy w Kasisi szczególną uwagę. Z odpowiadaniem na potrzeby tej grupy osób jest w Zambii duży problem. Zwykle nie mają szansy na godne życie i edukację dostosowaną do ich potrzeb. Opinia o tym, że Kasisi jest wyjątkowym domem również dla dzieci z niepełnosprawnością, jest powszechnie znana w całym kraju – to dlatego są tu kierowane z najodleglejszych zakątków Zambii. Kasisi to dla nich nie tylko ratunek, szansa na przeżycie, ale także możliwość rozwoju i dostęp do zaawansowanych metod terapeutycznych.

Nelly jest dorosłą już kobietą. Stopień jej niepełnosprawności intelektualnej i ruchowej sprawia, że nigdy nie będzie samodzielna. Każdy dzień w Kasisi daje jej poczucie bezpieczeństwa, pomaga w rozwoju ruchowym oraz jest szansą na systematyczną pracę i ćwiczenia intelektualne. Nelly jest szczęśliwa, rzadko kiedy się nie uśmiecha. Trudno byłoby nam sobie wyobrazić ten dom bez niej, a ją w miejscu, które nie zapewniłoby podstawowej opieki dostosowanej do jej potrzeb.

Joseph trafił do Kasisi w bardzo trudnym stanie. Praktycznie nie mówił, bał się ludzi. Miesiące ćwiczeń i codziennej systematycznej pracy sprawiły, że potrafi wykonywać proste zadania manualne, zaczyna wypowiadać pierwsze słowa i zdobywa zaufanie do ludzi wokół.

Wasze zaangażowanie w projekt Adoptuj z Sercem sprawia, że dzieci, które nie miały szans na rozwój, żyją dziś w pełnym miłości i troski domu w Kasisi. Zyskują profesjonalną opiekę specjalistów, skrojoną dokładnie na ich potrzeby. Dołączcie do nas, by nigdy nie brakło możliwości rozwoju dla tych szczególnie potrzebujących. Jeśli nie jesteście gotowi na długofalowe wsparcie, chodźcie dziś z nami na zakupy dla Kasisi. Tam siegnąć można po zestaw zabawek logopedycznych lub sensorycznych, które pomagają nam w pracy nad rozwojem naszych podopiecznych.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
8 426 zł
potrzebujemy:
10 000 zł