moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk

Zapraszamy do uczestnictwa w VII edycji Ozłacamy Kasisi „Woda cenniejsza niż złoto”.

Data dodania: 01.10.2021

Świat zmaga się z kryzysem wodnym. W Afryce coraz więcej terenów pustynnieje, zmuszając swoich mieszkańców do emigracji. W dodatku zasoby wody słodkiej stale się kurczą, a jej zużycie – rośnie. Prognozuje się, że do 2050 r. jedna czwarta ludzi na świecie będzie dotknięta problemem niedoboru wody.

Dane trudno sobie wyobrazić i odnieść do naszej rzeczywistości, ale to realny problem, który dotyczy każdego z nas, także tu – w Polsce. Nasz kraj dysponuje jednym z najmniejszych zasobów wodnych w Europie.

O tych i innych problemach, oraz jak oszczędzać wodę, chcemy dalej rozmawiać z młodzieżą i dziećmi podczas VII edycji Ozłacamy Kasisi „Woda cenniejsza niż złoto”. Właśnie ją wznowiliśmy!

Zapraszamy do uczestnictwa – wszystkie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, a także przedszkola. Pamiętaliśmy też o tych, którzy uczą się zdalnie – znajdziecie u nas scenariusze przystosowane do lekcji online, a także możliwość przeprowadzenia internetowej zbiórki pieniędzy.

Razem z dziećmi chcemy też wykonać konkretną robotę! Podarować studnię w szkole, gdzie chodzą zarówno kasiskie dzieci, jaki i dzieci z wioski (w sumie 1100 uczniów). W szkole nie ma żadnego ujęcia wody. Nie ma tam wody ani do picia, ani mycia rąk.

W czasie tej edycji chcemy połączyć Wasze drobne od groszówek poczynając, choć i w dwójkach i piątkach też są złote elementy, w MEGASTRUMIEŃ WODY tak potrzebnej dzieciom w szkole. Za nie wykopiemy studnię głębinową i zamontujemy pompę ręczną.

To co, OZŁACAMY KASISI?

Znacie kogoś, kto zna kogoś, kto pracuje lub uczy się w szkole? UDOSTĘPNIJCIE MU TO!

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
7 456 zł
potrzebujemy:
10 000 zł