moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk

Zobaczcie jaką atmosferę dzięki Wam udało się stworzyć dzieciom

Data dodania: 01.01.2022

Co to były za dni!!! W Kasisi temperatura przekroczyła skalę na wszystkich termometrach. I to nie za sprawą najgorętszego miesiąca w Zambii, ale świątecznej atmosfery, jaką dzięki Wam udało się stworzyć dzieciom. Całe Kasisi kipiało czystą, świąteczną radością!

Jednym z największych przeżyć dla Kasisjan jest procesja bożonarodzeniowa. W Zambii nie odprawia się Pasterki. Zamiast niej, w wigilijny wieczór, dzieci odświętnie ubrane idą w procesji do kaplicy. Jedno z nich (z dumą, bo to wielki honor) niesie figurkę Dzieciątka Jezus. Dzieci najpierw gorąco modlą się za wszystkich przyjaciół Kasisi – czyli za Was, po czym figurka układana jest w żłóbku i wtedy rozpoczyna się Msza, śpiew kolęd i tańce.

W tym roku tego wyróżnienia dostąpiła Patience. Ostatnio przeżywała wiele trudności. Siostrom bardzo zależało, by poczuła, jak wielką miłością jest otoczona i jak ważna jest dla całego domu. Ta chwila bardzo podniosła ją na duchu.

Następny dzień to jeden z najgłośniejszych w roku. Po wczesnym obiedzie w jadalni przygotowywane są stoły z ciastami, napojami, balonami, czapeczkami, świątecznymi trąbkami. Z głośników lecą kolędy i wybrana przez starszych chłopców bardziej taneczna muzyka. Każde z dzieci dostało wymarzony prezent: najmłodsi – klocki, auta wszelkiego rodzaju, piłki do grania i lalki; starsi – kosmetyki, przybory do pisania i ulubione ubrania. Dzieciaki kochają to świąteczne party – wreszcie mogą najeść się do woli słodkości, wybawić, wyskakać, wytańczyć, naśpiewać i nawygłupiać do oporu.

Dużo dobra przyniosły te ostatnie dzień. Wiczorami dzieciaki zasypiały rozemocjonowane, pełne przeżyć. Dzięki Wam! A my – wraz z Siostrami – dziękujemy Wam, bo tylko dzięki Wam jesteśmy w stanie przyjąć każde dziecko tak, jak Najważniejszego Człowieka na Świecie, Boże Narodzenie jest u nas każdego dnia!

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Łóżeczka dla Kasisi

Metalowe łóżeczka, wysłużone już do granic możliwości materace – utuliły w nocy już całe pokolenia Kasisjan, ale teraz błagają o wymianę.

Marzymy, by sypialnie bejbików zaczęły przypominać prawdziwie domowe, bezpieczne otoczenie, które kojarzy się z ciepłem – czy pomożecie nam w realizacji tego marzenia?

uzbieranych:
5 447 zł
potrzebujemy:
48 000 zł