moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk

Zobaczcie ukryte talenty naszych dzieci

Data dodania: 10.12.2021

Wszyscy nosimy w sobie ukryte talenty, które zasługują na odkrycie. Ale bardzo często zdarza się, że aby nasze talenty zostały odkryte, ktoś musi nam w tym pomóc – mówi siostra Mariola, nie kryjąc wzruszenia, podczas wielkiego wernisażu wystawy malarstwa dzieci.

Wczoraj w muzeum narodowym Zambii odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac malarskich dzieci z Kasisi. Na ten dzień pracowały ponad rok, a towarzyszył im znany w Zambii artysta – Patrick Mumba.

Wernisaż nie tylko nadał rozgłosu wystawie, ale równocześnie był okazją do spotkania przyjaciół Sióstr i Domu Kasisi. Do tego grona należycie również Wy – towarzyszycie dzieciom na każdym etapie ich życia i między innymi dzięki Waszemu wsparciu, możemy zapewnić dzieciom przybory malarskie, zajęcia plastyczne oraz, przede wszystkim, bezpieczną przystań, w której codziennie mogą realizować swoje największe pasje. Dlatego dziś również i Was zapraszamy do fotorelacji, którą odnajdziecie w nowym okienku kalendarza adwentowego.

Goście wystawy byli zachwyceni pracami dzieci, a te pękały z dumy. Nie mogły uwierzyć, że ich malarstwo wisi w tak wspaniałym miejscu i, co najważniejsze – cieszy się ogromnym powodzeniem. Kiedy opuszczaliśmy wystawę, kilkanaście obrazów było już sprzedanych!

Poza radością z tworzenia i rozwojem umiejętności artystycznych, jest to też dla dzieci bardzo ważna lekcja – że wysiłek, cierpliwość i pilność włożone w pracę przynoszą wymierne efekty i że tak naprawdę teraz tylko od nich zależy, jak pokierują swoim życiem. Że nawet miejsce w Muzeum Narodowym Zambii może należeć do nich!

Wiemy, że z Waszą pomocą każde dziecięce marzenie będzie mogło przerodzić się w prawdziwe skrzydła, które nadadzą pędu młodym Kasisjanom. Prosimy Was, ufundujcie zestaw przyborów malarskich lub jedną lekcję malarstwa – nawet jedne zajęcia mogą sprawić, że dzieci odkryją w sobie nowego Matisse’a, a zestaw pędzli i farb posłuży im przez długie miesiące.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!

uzbieranych:
3 551 zł
potrzebujemy:
5 000 zł