moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk

Zostań rodzicem duchowym lub materialnym Angeli

Data dodania: 21.03.2022

Czy nasze dzieci z Zespołem Downa są inne? Tak, są wyjątkowe – tak jak każde nasze dziecko, które przekracza próg Domu. Dlatego, aby okazać wsparcie, maluchy założyły dziś – w Światowym Dniu Zespołu Downa – skarpetki nie do pary, będące symbolem solidaryzowania się m.in. z ośmioletnią Angelą.

Angela została porzucona przez mamę, ale od tego momentu, dzięki zaangażowaniu rodziców adopcyjnych, jej historia jest jedynie niekończącą się, pozytywną przygodą. A dziewczynka czerpie z życia pełnymi garściami, co jest możliwe dzięki stałej współpracy z fizjoterapeutami.

Dziewczynka zrobiła ogromne postępy – znacznie poprawiła się jej koncentracja, rozumienie poleceń, a także umiejętność współpracy – a ta procentuje, ponieważ Angela uwielbia akompaniować Amandzie na cymbałkach. Kiedy chce przez chwilę sama poczuć się jak prawdziwa gwiazda, śpiewa albo recytuje wierszyki, a w wolnych chwilach rysuje i tworzy wyklejanki.

To artystyczna dusza o wielkim sercu, której potrzeba równie wielkiego serca, gotowego podarować jej ciepłe myśli (choćby z drugiego końca świata). Takiego, które prześle jej list pełen wsparcia, a może przekaże przyrządy do fizjoterapii, by jej sprawność rosła choć o promil dziennie (o każdy warto zawalczyć!), lub po prostu podaruje kosz pełnych witamin smakołyków, aby dziewczynka rozwijała się zdrowo. Wszystko inne, czyli miłość sióstr, mamies i dzieci, zrozumienie, cierpliwość i wiarę w jej siły już ma tutaj, w swoim Domu.

Dziękujemy, że pozwalacie nam otaczać dzieci tą bezpieczną, dobrą przestrzenią, w której ilość chromosomów nie stoi na drodze do spełniania marzeń, a jedyne podziały istnieją tylko wśród bejbików, które sprzeczają się o ulubiony kolor motorka. Zajrzyjcie w ten szczególny dzień do Angeli – zostańcie rodzicem duchowym lub materialnym, podarujcie ulubione smakołyki, lub po prostu pomyślcie dziś o niej ciepło. I pamiętajcie o różnych skarpetkach!

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Łóżeczka dla Kasisi

Metalowe łóżeczka, wysłużone już do granic możliwości materace – utuliły w nocy już całe pokolenia Kasisjan, ale teraz błagają o wymianę.

Marzymy, by sypialnie bejbików zaczęły przypominać prawdziwie domowe, bezpieczne otoczenie, które kojarzy się z ciepłem – czy pomożecie nam w realizacji tego marzenia?

uzbieranych:
2 010 zł
potrzebujemy:
48 000 zł