Uczniowie

Maria Taonga 10 l

20
Urodziny: 12.08.2013
W Kasisi od: 17.08.2013

Maria trafiła do Kasisi z powodu poważnych problemów zdrowotnych swojej matki, która niestety nie jest w stanie zapewnić jej odpowiedniej opieki. Sytuacja rodzinna stała się na tyle trudna, że konieczne było podjęcie drastycznych kroków, aby zapewnić Marii bezpieczne i stabilne środowisko. Członkowie jednej z parafii w Lusace, zaniepokojeni losem dziewczynki, postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Zorganizowali transport Marii do Kasisi. Okazała się być w dobrym stanie. W nowym Domu może rozwijać się w atmosferze miłości i bezpieczeństwa.

poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

CZERWIEC 2024
W Kasisi zjawiła się babcia i zaproponowała, że zabierze ją na wakacje. Okazało się, że mama Marii jest na lekach, które pomagają jej utrzymać stabilne zdrowie psychiczne. Dzięki temu stan mamy się poprawił, co umożliwiło spotkanie. Był to bardzo ważny moment w życiu dziewczynki.
MARZEC 2023
Chodzi do trzeciej klasy. Jest bardzo mądra. Dobrze się uczy, pięknie tańczy w scholi. Woli przebywać z dorosłymi, niż z dziećmi.
LIPIEC 2022
Uwielbia śpiewać, tańczyć i układać puzzle. Chętnie pomaga rówieśnikom odrabiać prace domową. Ona sama bardzo dobrze się uczy. Chodzi do drugiej klasy.
CZERWIEC 2021
Przeszła z Edmund’s House do Martin’s House. Chodzi do pierwszej klasy do szkoły poza Kasisi. Jest bardzo zdolna. Tańczy w liturgicznej grupie tanecznej.
MAJ 2019
Chodzi do przedszkola poza Kasisi. Lubi tańczyć i malować. Jest bardzo pogodnym dzieckiem. Zawsze ze wszystkiego zadowolona.
CZERWIEC 2016
Marysia jest w starszych bejbikach. Bardzo ładnie mówi. Jest zdrowa. Pewnego razu będąc na jardzie, podchodzi do siostry, patrzy na krzyż i mówi: - Chyba miał rany, pewnie płakał? Siostra przytaknęła. - Ale mama przy nim była – powiedziała stanowczo dziewczynka.
MAJ 2015
Jak przystało na 21-miesięczną dziewczynkę Marysia już chodzi. Wciąż jest w małych bejbikach. Rozwija się prawidłowo, jest pogodnym dzieckiem.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Czekolada
+4 serc

Czekolada

4,00 zł
Kurczak
+10 serc

Kurczak

10,00 zł
przybory malarskie
+17 serc

przybory malarskie

17,00 zł
Rajstopki do szkoły
+15 serc

Rajstopki do szkoły

15,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Kasia Raj

Patrycja Wlazlo

Dominika

Karola i Karol

Ania

Kamila Bochenek

Joanna Wawrzyniak

Natalia

Asia & Hubert

Alina J. K.

Marlena Stacherzak

Magdalena Brzeska

Zofia Solman

Agnieszka Wieczorek

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 238 zł
potrzebujemy:
10 000 zł