Maria Taonga 10 l

Urodziny: 12.08.2013
W Kasisi od: 17.08.2013

Maria trafiła do Kasisi, ponieważ jej matka jest bardzo chora i nie może zapewnić córeczce właściwej opieki. O dziewczynkę zatroszczyli się członkowie jednej z parafii w Lusace i przynieśli ją do Kasisi. Na szczęście dziewczynka jest zdrowa.

MARZEC 2023
Chodzi do trzeciej klasy. Jest bardzo mądra. Dobrze się uczy, pięknie tańczy w scholi. Woli przebywać z dorosłymi, niż z dziećmi.
LIPIEC 2022
Uwielbia śpiewać, tańczyć i układać puzzle. Chętnie pomaga rówieśnikom odrabiać prace domową. Ona sama bardzo dobrze się uczy. Chodzi do drugiej klasy.
CZERWIEC 2021
Przeszła z Edmund’s House do Martin’s House. Chodzi do pierwszej klasy do szkoły poza Kasisi. Jest bardzo zdolna. Tańczy w liturgicznej grupie tanecznej.
MAJ 2019
Chodzi do przedszkola poza Kasisi. Lubi tańczyć i malować. Jest bardzo pogodnym dzieckiem. Zawsze ze wszystkiego zadowolona.
CZERWIEC 2016
Marysia jest w starszych bejbikach. Bardzo ładnie mówi. Jest zdrowa. Pewnego razu będąc na jardzie, podchodzi do siostry, patrzy na krzyż i mówi: - Chyba miał rany, pewnie płakał? Siostra przytaknęła. - Ale mama przy nim była – powiedziała stanowczo dziewczynka.
MAJ 2015
Jak przystało na 21-miesięczną dziewczynkę Marysia już chodzi. Wciąż jest w małych bejbikach. Rozwija się prawidłowo, jest pogodnym dzieckiem.
pokaż starsze

Zofia Solman

Agnieszka Wieczorek

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!