Przedszkolaki

Misheck 8 l

Urodziny: 05.07.2016
W Kasisi od: 09.11.2022

Chłopak jest w Kasisi razem ze swoim rodzeństwem – Faith i Calebem. Kilka lat temu zmarł tata dzieciaków. Ich mama, nie mając gdzie się podziać, wzięła je i zgodnie z tutejszym zwyczajem pojechała szukać schronienia u rodziny męża. Niestety, spotkała się z odmową i brakiem wsparcia, mimo że prosiła o pomoc w kilku miejscach. W wyniku tych trudności, dzieci musiały przerwać naukę, co było dla nich ogromnym ciosem. Zrozpaczona matka, wróciła do Lusaki. Wiedząc, że znalazła się w sytuacji bez wyjścia, udała się do opieki społecznej, aby prosić o pomoc. Ta, dostrzegając desperację i potrzebę wsparcia, odesłała rodzeństwo do nas, do Kasisi. Tutaj Misheck z rodzeństwem znaleźli bezpieczną przystań i szansę na nowe życie. Mają zapewnioną opiekę, wsparcie oraz możliwość kontynuowania nauki. Ich mama może odetchnąć z ulgą, wiedząc, że jej dzieci są w dobrych rękach.

LIPIEC 2024
Chłopiec chodzi do szkoły. Świetnie zaaklimatyzował się w Kasisi. Mimo że czasem tęskni za mamą, wie, że tutaj ma szansę na spokojne życie i dobrą edukację. Cieszy się, że ma w Kasisi rodzeństwo, na które zawsze może liczyć.
MARZEC 2023
Przystosowuje się, ładnie wchodzi w grupę. Choć jest w Kasisi niedługo, to już czuje, że to jego dom.

Czekolada

Czekolada