moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk
Ozłacamy Kasisi 2020/2021

2019/2020: Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 418 w Warszawie

Dla Kasisi uzbieraliśmy już*:
61,00 zł

* Suma środków zebranych w gotówce w ramach zbiórki publicznej i darowizn przekazanych online.

1
Zadanie
Weź udział w lekcji
2
Zadanie
Wykonaj plakat lub nagraj film
3
Zadanie
Zorganizuj zbiórkę

Relacja uczestników

Dzieci obejrzały film o życiu dzieci w Kasisi. Rozmawialiśmy o marnowaniu jedzenia – stworzyliśmy mapę myśli: co ludzie marnują, dlaczego to robią i jak przeciwdziałać, co robić, żeby nie marnować, co to jest głód.

Wymyślaliśmy jakie potrawy można zrobić z czerstwego chleba, owoców i warzyw oraz wędlin. Działania kulinarne w grupie:
– robiliśmy kanapki w opiekaczu z czerstwego pieczywa,
– soki jabłkowe z jabłek z zmarszczoną skórką,
– sałatkę owocową z dojrzałych bananów, kiwi, gruszek, ananasa

Planowaliśmy wystawienie muffinek bananowych i ciast owocowych z okazji Dnia Ziemi – niestety przez pracę zdalną nie mieliśmy możliwości zainicjowania tej akcji. Natomiast udało nam się wytwory kulinarne z owoców (szaszłyki, muffinki) wystawić podczas prezentacji przedszkoli na pikniku oświatowym.
Ponadto dzieci pracowały z mapą wskazując miejsca największego głodu na ziemi, starały się wymyślać jak zapobiegać temu zjawisku.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!

uzbieranych:
3 351 zł
potrzebujemy:
5 000 zł