Ozłacamy Kasisi 2020/2021

2019/2020: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Karola Marcinkowskiego w Murowanej Goślinie

Dla Kasisi uzbieraliśmy już*:

* Suma środków zebranych w gotówce w ramach zbiórki publicznej i darowizn przekazanych online.

Weź udział w lekcji
Zadanie
Wykonaj plakat lub nagraj film
Zorganizuj zbiórkę

Relacja uczestników

W zajęciach wzięło udział 19 uczniów z klasy 6a oraz 5a i 5b. Nasi uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą na tematy marnowania żywności, choć ze smutkiem stwierdzili, że często im się zdarza bez zastanowienia wyrzucać jedzenie, które tak naprawdę nadaje się jeszcze do spożycia. Podczas lekcji o temacie: „Co to jest głód”, dowiedzieliśmy się co to jest głód oraz co to jest niedożywienie. Dzięki tym zajęciom uczniowie uświadomili sobie, że są rejony na świecie gdzie głód jest bardzo dużym problemem zwłaszcza w Azji, Afryce Subsaharyjskiej oraz Ameryce Łacińskiej. Zajęcia te były bardzo pouczające i ciekawe. Jestem pewna, że uczniowie którzy brali udział w tych zajęciach, zanim wyrzucą jedzenie,  to naprawdę się nad tym zastanowią. Dziś wiemy, że są ludzie na świecie, którzy cały czas myślą o tym, jak zdobyć pożywienie, żeby przeżyć.

W naszej szkole dn.31.10.2019 r została zorganizowana kawiarenka i zbiórka pieniędzy do puszek na terenie szkoły. W kawiarence ze sprzedaży ciasta zebraliśmy kwotę 139 zł, natomiast ze zbiórki do puszek kwota ta wynosiła 376,05 zł. co dało nam łączną kwotę 515,05 zł. Z całego serca dziękuję wszystkim za tak wielkie złote serca.