moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk
Ozłacamy Kasisi 2020/2021

2019/2020: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Karola Marcinkowskiego w Murowanej Goślinie

Dla Kasisi uzbieraliśmy już*:
784,00 zł

* Suma środków zebranych w gotówce w ramach zbiórki publicznej i darowizn przekazanych online.

1
Zadanie
Weź udział w lekcji
2
Zadanie
Wykonaj plakat lub nagraj film
3
Zadanie
Zorganizuj zbiórkę

Relacja uczestników

W zajęciach wzięło udział 19 uczniów z klasy 6a oraz 5a i 5b. Nasi uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą na tematy marnowania żywności, choć ze smutkiem stwierdzili, że często im się zdarza bez zastanowienia wyrzucać jedzenie, które tak naprawdę nadaje się jeszcze do spożycia. Podczas lekcji o temacie: „Co to jest głód”, dowiedzieliśmy się co to jest głód oraz co to jest niedożywienie. Dzięki tym zajęciom uczniowie uświadomili sobie, że są rejony na świecie gdzie głód jest bardzo dużym problemem zwłaszcza w Azji, Afryce Subsaharyjskiej oraz Ameryce Łacińskiej. Zajęcia te były bardzo pouczające i ciekawe. Jestem pewna, że uczniowie którzy brali udział w tych zajęciach, zanim wyrzucą jedzenie,  to naprawdę się nad tym zastanowią. Dziś wiemy, że są ludzie na świecie, którzy cały czas myślą o tym, jak zdobyć pożywienie, żeby przeżyć.

W naszej szkole dn.31.10.2019 r została zorganizowana kawiarenka i zbiórka pieniędzy do puszek na terenie szkoły. W kawiarence ze sprzedaży ciasta zebraliśmy kwotę 139 zł, natomiast ze zbiórki do puszek kwota ta wynosiła 376,05 zł. co dało nam łączną kwotę 515,05 zł. Z całego serca dziękuję wszystkim za tak wielkie złote serca.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 218 zł
potrzebujemy:
10 000 zł