moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk
Ozłacamy Kasisi 2020/2021

2019/2020: Szkoła Podstawowa nr 139 im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Warszawie

Dla Kasisi uzbieraliśmy już*:
139,00 zł

* Suma środków zebranych w gotówce w ramach zbiórki publicznej i darowizn przekazanych online.

1
Zadanie
Weź udział w lekcji
2
Zadanie
Wykonaj plakat lub nagraj film
3
Zadanie
Zorganizuj zbiórkę

Relacja uczestników

Lekcje dotyczące marnowania żywności i głodu na świecie zostały w klasach 6a, 6b i 6c oraz 7a i 7b w ramach lekcji religii. Zajęcia tak mocno zaktywizowały uczniów, że każda klasa na omówienie tematu potrzebowała 2 godzin lekcyjnych. Ważnym zagadnieniem było to, jak udoskonalić pracę stołówki szkolnej, żeby jedzenie było lepiej wykorzystywane i się nie marnowało.

W czasie pracy nad zagospodarowaniem niewykorzystanych produktów żywnościowych padały pomysły standardowe, takie jak: tosty, kanapki, sałatka, wędlina smażona  do jajecznicy. Pojawiały się ciekawsze przykłady wykorzystania resztek, np.:  warzywa jako góra do pizzy, chleb w jajku. Były także  „hity”, czyli pomysły na przerobienie wszystkich produktów: warzywna zupa krem z grzankami z czerstwego chleba i paseczkami podsmażonej wędliny i  mini pizzerinki chlebowe z wędliną i jarzynami. Mamy nadzieję, że część tych pomysłów będzie wykorzystana podczas kiermaszu charytatywnego na rzecz Kasisi.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Zbiórka na Bezpieczny Dom Kasisi

To dzięki Wam dla blisko 250 dzieciaków tworzymy w Kasisi bezpieczną przestrzeń. Dlatego w duchu tej właśnie szczerości, której uczy Kasisi, chcemy Was dziś prosić o pomoc!

Do zamknięcia budżetu w tym miesiącu brakuje nam jeszcze ponad 10 tysięcy złotych. Pomóżcie nam dziś zasypać dziurę w budżecie! Dołączcie do zbiórki na ten cel – razem z nami, budujcie to bezpieczne miejsce, jakich na świecie coraz mniej!

uzbieranych:
5 452 zł
potrzebujemy:
10 000 zł