moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk
Ozłacamy Kasisi 2020/2021

2019/2020: Szkoła Podstawowa nr 18 w Krakowie

Dla Kasisi uzbieraliśmy już*:
522,00 zł

* Suma środków zebranych w gotówce w ramach zbiórki publicznej i darowizn przekazanych online.

1
Zadanie
Weź udział w lekcji
2
Zadanie
Wykonaj plakat lub nagraj film
3
Zadanie
Zorganizuj zbiórkę

Relacja uczestników

W ramach tegorocznego Ozłacamy Kasisi uczniowie wzięli udział w trzech warsztatach o tematyce ekologicznej:  Lśniące diamenty i czarne kawałki węgla- o skarbach Ziemi, Na balu Ekologów, Misja ratowania Ziemi- co zamierzamy zrobić?

W trakcie warsztatów stosowane były takie formy pracy jak: zgadywanka, zgaduj – zgadula, debata, praca w grupach lub indywidualna. Uczniowie także brali udział w debacie jako przedstawiciele stworzonej przez siebie organizacji pozarządowej. Podali propozycje działań, których głównym celem jest zmniejszenie problemu głodu na świecie.

Główny cel cyklu warsztatów  to uświadomienie uczniom, że problem głodu nierozerwalnie jest związany z zasobami naturalnymi naszej planety, które należy chronić. Warto rozpocząć od indywidualnych działań w najbliższym otoczeniu- stopniowo przekształcać swój dom w dom ekologiczny- podejmując długofalowe działania, np. kupuję napoje w butelkach zwrotnych, zawsze gaszę światło, gdy wychodzę z pokoju, zbieram makulaturę, używam tylko dezodorantu w kulce i inne.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 218 zł
potrzebujemy:
10 000 zł