moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk
Ozłacamy Kasisi 2020/2021

2019/2020: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie

Dla Kasisi uzbieraliśmy już*:
3 406,00 zł

* Suma środków zebranych w gotówce w ramach zbiórki publicznej i darowizn przekazanych online.

1
Zadanie
Weź udział w lekcji
2
Zadanie
Wykonaj plakat lub nagraj film
3
Zadanie
Zorganizuj zbiórkę

Relacja uczestników

W dniach 24 i 31 października wychowawcy klas I – VIII przeprowadzili zajęcia dotyczące problemu głodu na świecie (16 oddziałów) . Zarówno filmy, jak i prezentacja przygotowane przez Organizatorów, dały dzieciom wiele do myślenia, przybliżyły lub na nowo uświadomiły nierówność, biedę, tragedie z których dzieci otoczone opieką, dostatkiem, dobrobytem nie zdają sobie sprawy. Naturalną konsekwencją tych zajęć było uwrażliwienie uczniów na problem marnowania jedzenia w ich własnym domu i otoczeniu (czyli tam, gdzie mogą reagować i zapobiegać). Dzieci wykazały się dużą wrażliwością, otwartością, empatią. Słuchały w ciszy i skupieniu,  chętnie się wypowiadały, przedstawiały własne propozycje i pomysły pomocy.
      Czy zajęcia te przyniosły konkretne efekty będziemy wiedzieli obserwując między innymi, to co dzieje się w szkolnej stołówce, czy z kanapkami otrzymanymi na drugie śniadanie. Dotychczas, jak stwierdzili sami uczniowie, wiele jedzenia marnowali,  mamy ich obietnicę, że to się zmieni, że będą pamiętać o szacunku należnym każdej kromce chleba i o tych, dla których uczucie codziennej sytości pozostaje wielkim pragnieniem.
Po godzinach wychowawczych przeprowadzonych w dniu 24 października, a przed 6 listopada, kiedy to odbył się kiermasz dla Kasisi, chętni uczniowie wykonywali plakaty obrazujące problem głodu, marnowania jedzenia.
Powyżej zaprezentowano zdjęcia trzech, po jednym z różnych grup wiekowych (klasa I, IV i VIII).
efekt realizacji zadania 2 - plakat
efekt realizacji zadania 2 - plakat
efekt realizacji zadania 2 - plakat
Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 881 zł
potrzebujemy:
15 000 zł