moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk
Ozłacamy Kasisi 2020/2021

2019/2020: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Dobczycach

Dla Kasisi uzbieraliśmy już*:
899,00 zł

* Suma środków zebranych w gotówce w ramach zbiórki publicznej i darowizn przekazanych online.

1
Zadanie
Weź udział w lekcji
2
Zadanie
Wykonaj plakat lub nagraj film
3
Zadanie
Zorganizuj zbiórkę

Relacja uczestników

21 stycznia 2020 roku nasz Wolontariat zorganizował zajęcia otwarte dla uczniów naszej Szkoły. Zajęcia odbyły się pod hasłem „obDARowujemy MIŁOŚCIą dla KASISI” . W zajęciach wzięły udział wszystkie klasy naszej szkoły, w sumie 435 uczniów.W ramach dniach otwartego Wolontariatu zapoznaliśmy naszych uczniów  z Fundacją Kasisi. Omówiliśmy tematy „Co to jest głód?” oraz „Czym jest marnowanie jedzenia?”. Wolontariusze przygotowali stanowiska, na których znajdywały się quizy, zabawy, a nawet fotobudka! Uczniowie mogli skosztować przyniesionych przez wolontariuszy owoców i słodyczy, które otrzymywaliśmy za poprawne rozwiązania zagadek. Następnie w ciągu trzech dni prowadzony był kiermasz na rzecz Kasisi. Nasi  wolontariuse przygotowali potrawy z resztek lub produktów ekologicznych.  Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Udało nam się  zainteresować uczniów Fundacją, zwrócić uwagę na głód występujący w wielu rejonach świata, nauczyć niemarnowania jedzenia, pokazać, jak realnie możemy zmieniać świat, a także zainteresować również tematem rodziców naszych uczniów.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 238 zł
potrzebujemy:
10 000 zł