Ozłacamy Kasisi 2020/2021

2019/2020: Zespół Szkół nr 1 w Brodnicy – Szkoła Podstawowa nr 7

Dla Kasisi uzbieraliśmy już*:

* Suma środków zebranych w gotówce w ramach zbiórki publicznej i darowizn przekazanych online.

Weź udział w lekcji
Zadanie
Wykonaj plakat lub nagraj film
Zorganizuj zbiórkę

Relacja uczestników

Szkoła Podstawowa nr 7 w Brodnicy pierwszy raz bierze udział w projekcie „Ozłacamy Kasisi”. Można jednakże już powiedzieć, że pierwszy, ale nie ostatni. Uczniowie są bardzo zainteresowani działalnością Fundacji, chętnie obejrzeli filmy przygotowane w ramach scenariusza zajęć oraz inne filmy poświęcone Kasisi. Temat Kasisi pojawił się także w ich domach, gdzie wielu z nich obejrzało te filmy jeszcze raz z rodzicami. Strona internetowa Fundacji oraz strona projektu „Ozłacamy Kasisi” zostały przejrzane od początku do końca. Po otworzeniu strony z Placówkami Złotych Serc pojawił się duch rywalizacji oraz chęć jak najszybszego wykonania wszystkich zadań. W ciągu tygodnia przygotowano już kilka plakatów.
W fundacyjnej puszce pojawiły się już pierwsze złotówki. Nadmuchane balony przypominają o udziale w ogólnopolskiej akcji. Wkrótce na ścianach zawisną pierwsze plakaty. Słowa „Proszę Pani, ja w domu już pilnuję, żeby nikt nie marnował jedzenia” stanowią dowód na to, że zwracanie uwagi na ten problem ma głęboki sens.

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!