Pilna pomoc

COVID w Kasisi - potrzebne leki dla dzieci i sióstr

Pilna pomoc medyczna

Trzecia fala pandemii Covid-19, która w Zambii rozwinęła się na dobre, dotarła również do naszego domu. Na pierwszych 56 testów aż 32 dały wynik pozytywny! Objawy występują u kolejnych mieszkańców. Trudno już izolować zdrowych od chorych, bo kontakt z wirusem mieli już w zasadzie wszyscy. Chorują też siostry i pracownicy. Musimy zaopatrzyć Kasisi w niezbędne leki!

Siostry przeorganizowały funkcjonowanie domu, poszczególne grupy wiekowe jedzą posiłki oddzielnie i robimy wszystko, by uchronić przez zakażeniem naszych najmłodszych i najsłabszych mieszkańców. Szczęśliwie podczas niedawnej wizyty w Kasisi dostarczyliśmy zapas leków, który teraz topnieje jednak w bardzo szybkim tempie. Siostra Mariola, która należy już do grupy ozdrowieńców, uzupełnia zapasy na bieżąco. Niestety ceny niektórych specyfików tuż przed trzecią falą poszybowały w górę o kilkaset procent.

Co możecie zrobić? Pomóżcie nam zaopatrzyć Kasisi w niezbędne leki, których teraz nawet na chwilę nie może zabraknąć. Kasisi potrzebuje dziś tego, byśmy byli bardzo blisko. Martwimy się o siostry, choć dziś na szczęście czują się już trochę lepiej niż wczoraj. Za każdą wpłatę, każdą modlitwę i dobrą myśl  – DZIĘKUJEMY!

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!