moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk
wsparcie dla naszych studentów

Ufundujmy kolejny semestr studiów dla Evy i Jamesa

Spełniamy marzenia
uzbieranych:
14 980 zł
potrzebujemy:
50 000 zł


Nasi studenci za chwilę rozpoczną kolejny semestr studiów!

Eva i James mają teraz wakacje, ale nie zwalniają tempa. Podczas gdy Eva odwiedza Kasisi i równocześnie przygotowuje się do nowego semestru, James kończy praktyki na oddziale chirurgii i pediatrii w Bydgoszczy.

Praktyka to jednak wyczekiwany odpoczynek od długich godzin przed ekranami laptopów, kiedy zdalnie przyswajali trudny materiał do egzaminów kończących rok akademicki. Długie godziny nad książkami opłaciły się. Teraz pękamy z dumy – oboje zdali egzaminy już w pierwszym podejściu!

James za chwilę rozpocznie 5. rok – ale jest to tak naprawdę dopiero początek jego wielkiej przygody w świecie medycyny! Dzięki WAM kiedyś zostanie doświadczonym chirurgiem. Dziś my dzielimy się z nim swoim sercem, ale gdzieś z tyłu głowy tli się myśl, że być może on, całkiem dosłownie, ochroni kiedyś nasze – już teraz ma zadatki na wybitnego kardiologa!

Eva rozpoczęła studia na tym samym wydziale po kilkuletniej praktyce w zawodzie pielęgniarki w Kasisi – ze wzruszeniem obserwowaliśmy, jak wyfruwa z kasiskiego gniazda. Ale też z zachwytem – od razu chwyciła wiatr w żagle! Determinacji w dążeniu do celu nie jeden z nas może jej pozazdrościć. Po wakacjach rozpocznie 3. rok medycyny. Marzy, by zostać pediatrą. 

A że studia naszych dzieci to wydatek? Jasne, że jest. Samo czesne i książki to niebagatelny koszt – blisko 25 tys. na każde dziecko! Ale przecież każdy kto ma dzieci wie, że im dziecko starsze, tym wydatki większe i nic z tym nie zrobimy.  My nie traktujemy kasiskich dzieci jak jakiegoś dobroczynnego projektu. Dla nas każde dziecko jest jak nasze własne – słuchamy ich potrzeb, pytamy, czego chcą. A gdy któreś dziecko przyjdzie i powie: „chcę studiować“, jaki rodzic nie zepnie się, żeby to dziecku umożliwić? To marzenie dziecka – niech je spełnia, niech się z nim mierzy. Chcesz skrzydła? Bierz i fruwaj!

Eva i James to złote dzieci – utalentowane, pracowite i wdzięczne za każde, najdrobniejsze wsparcie, ponieważ wiedzą, że bez Was nie otrzymałyby podobnej szansy. Dlatego prosimy Was o wsparcie zbiórki na kolejny semestr studiów. Pozwólmy dzieciom martwić się tylko materiałem do nauczenia się i zapewnijmy im miejsce w świecie lekarskim!

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Rehabilitacja w Kasisi

Kasisi to Dom, w którym dzieci zawsze mogą liczyć na wsparcie. Trafiają tu często porzucone przez rodziców, których przerosła opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem. Czasem rodzice błagają Dom w Kasisi o opiekę i jest to najtrudniejsza, ale także najlepsza decyzja, jaką mogą podjąć.

uzbieranych:
465 zł
potrzebujemy:
11 000 zł