Czteroletni Gabriel cierpiący z powodu niedożywienia wraca do sił

Data dodania: 20.06.2022

W sobotę nasz czteroletni Gabriel wrócił ze szpitala, ale to nie znaczy, że możemy spocząć na laurach! Chłopczyk chętnie je, a my (wiedząc, że pełny talerz nie był dla chłopca oczywistością) uczymy go stałych pór posiłków i tego, że jego talerzyk zawsze będzie pełny – kiedy tylko będzie tego potrzebował. Wyprowadzanie z choroby głodowej będzie trwało jeszcze przez rok – tyle zajmuje cały cykl dożywiania. Dopiero wtedy chłopiec osiągnie stabilny wzrost wagi, który umożliwi mu zdrowy rozwój.

W międzyczasie robimy wszystko, by zbudować wokół Gabriela kokon miłości i bezpieczeństwa, którego nie zaznał w swoim rodzinnym domu. Staramy się pokazać mu na nowo, że dorosłym można zaufać – że zadbamy o niego i że zawsze będzie miał kogoś, do kogo będzie mógł zwrócić się z problemem. Czy staniecie się częścią tego ciepła, które którym chcemy otulić chłopczyka?

W ten deszczowy dzień zachęcamy Was do zakupu butelki mleka terapeutycznego, która znalazła się na profilu Gabriela.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 238 zł
potrzebujemy:
10 000 zł