Dla naszych Kasisjan edukacja to przede wszystkim ogromna szansa

Data dodania: 25.01.2022

W żadnym innym zakątku świata dzieci nie okazują tyle entuzjazmu wobec szkoły, co w Afryce. Nelly, choć niedawno chorowała, nie mogła doczekać się powrotu do zajęć i nauki alfabetu – układanie liter nie jest tylko zabawą, a tym, jak wyraża się jej marzenie o samodzielności.

Jej historia pełna była zakrętów i choć nasza Nelly jest już młodą kobietą, my cały czas widzimy w niej przede wszystkim nasze dziecko. Trafiła do nas, mając trzy miesiące, krótko po śmierci mamy. Była wtedy niewidoma i całkowicie sparaliżowana. Dzięki Waszemu wsparciu, przeszła kilka operacji (w tym dwie w Polsce!). Nie tylko odzyskała częściowo sprawność fizyczną, ale przede wszystkim widzi! Dlatego też prosimy – pamiętajcie o dodaniu swojego zdjęcia, adoptując Nelly.

Patrzymy na Nelly i myślimy, że trudno uwierzyć, jak szybko nasze dzieci rosną. Elisiah, który jeszcze niedawno był w przedszkolu, zaczął wczoraj drugą klasę. Ośmioletnia Dorcas poszła do trzeciej klasy i już widać, że w szkole czuje się jak ryba w wodzie. Dla naszych Kasisjan edukacja to przede wszystkim ogromna szansa, której nie mają zamiaru zmarnować, a najpiękniejszy prezent stanowi często nowa czytanka, wyprawka szkolna albo zajęcia dodatkowe.

I niech Was nie zmylą huśtające się maluchy, bowiem ich rozrywki mają dziś w sobie sporą dozę rywalizacji i strategicznego myślenia! Od rana trwa turniej gry w kamyki, który przerwać mógł tylko pyszny posiłek przygotowany przez mamies, a podarowany przez Was. Dziękujemy, że dbacie o zdrowie dzieci!

W Zakupach dla Kasisi, w Akademii Kasisi, na pierwszym miejscu znajdziecie wyprawki szkolne – a to dlatego, że w tej chwili nowy zeszyt, piórnik czy kredki są dla Kasisjan na wagę złota.

Jesteśmy dumni z tego, jak pilnie nasze dzieci notują i ile jest w nich entuzjazmu do nauki, a zeszyty to coś, czego nigdy nie powinno zabraknąć. Zajrzyjcie do naszego szkolnego sklepiku i podarujcie szkolną wyprawkę, a my niebawem pochwalimy się Wam, jak pięknie prowadzą zeszyty!

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 238 zł
potrzebujemy:
10 000 zł