Dla naszych Kasisjan edukacja to przede wszystkim ogromna szansa

Data dodania: 25.01.2022

W żadnym innym zakątku świata dzieci nie okazują tyle entuzjazmu wobec szkoły, co w Afryce. Nelly, choć niedawno chorowała, nie mogła doczekać się powrotu do zajęć i nauki alfabetu – układanie liter nie jest tylko zabawą, a tym, jak wyraża się jej marzenie o samodzielności.

Jej historia pełna była zakrętów i choć nasza Nelly jest już młodą kobietą, my cały czas widzimy w niej przede wszystkim nasze dziecko. Trafiła do nas, mając trzy miesiące, krótko po śmierci mamy. Była wtedy niewidoma i całkowicie sparaliżowana. Dzięki Waszemu wsparciu, przeszła kilka operacji (w tym dwie w Polsce!). Nie tylko odzyskała częściowo sprawność fizyczną, ale przede wszystkim widzi! Dlatego też prosimy – pamiętajcie o dodaniu swojego zdjęcia, adoptując Nelly.

Patrzymy na Nelly i myślimy, że trudno uwierzyć, jak szybko nasze dzieci rosną. Elisiah, który jeszcze niedawno był w przedszkolu, zaczął wczoraj drugą klasę. Ośmioletnia Dorcas poszła do trzeciej klasy i już widać, że w szkole czuje się jak ryba w wodzie. Dla naszych Kasisjan edukacja to przede wszystkim ogromna szansa, której nie mają zamiaru zmarnować, a najpiękniejszy prezent stanowi często nowa czytanka, wyprawka szkolna albo zajęcia dodatkowe.

I niech Was nie zmylą huśtające się maluchy, bowiem ich rozrywki mają dziś w sobie sporą dozę rywalizacji i strategicznego myślenia! Od rana trwa turniej gry w kamyki, który przerwać mógł tylko pyszny posiłek przygotowany przez mamies, a podarowany przez Was. Dziękujemy, że dbacie o zdrowie dzieci!

W Zakupach dla Kasisi, w Akademii Kasisi, na pierwszym miejscu znajdziecie wyprawki szkolne – a to dlatego, że w tej chwili nowy zeszyt, piórnik czy kredki są dla Kasisjan na wagę złota.

Jesteśmy dumni z tego, jak pilnie nasze dzieci notują i ile jest w nich entuzjazmu do nauki, a zeszyty to coś, czego nigdy nie powinno zabraknąć. Zajrzyjcie do naszego szkolnego sklepiku i podarujcie szkolną wyprawkę, a my niebawem pochwalimy się Wam, jak pięknie prowadzą zeszyty!

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!