Dzięki książkom pokazujemy dzieciakom świat w innych barwach

Data dodania: 06.10.2021

Widzicie te uśmiechnięte buzie? To radość z powodu nowych książek, jakie przyjechały dziś do Kasisi!

Są to książki najróżniejsze – to między innymi pierwsze czytanki dla maluchów, które poznają świat, teraz już tylko w kolorowych barwach. To podręczniki szkolne, dzięki którym starsze dzieci poznają fascynujące życie oceanów, uczą się historii czy nowych, praktycznych umiejętności. To między innymi fantastyka, która przenosi dziecięce wyobraźnie wysoko ponad problemy i pozwala snuć najśmielsze marzenia. To też opowieści biograficzne, które uczą dzieci wartości pracy, dobrych uczynków i autorytetów, oraz pokazują, że trudna przeszłość dzieci nie stanowi dla nich ograniczeń.

Książki, które kupujecie w ramach Zakupów dla Kasisi zapełniają już ufundowaną przez Was bibliotekę. Chcemy, aby każde dziecko miało do nich łatwy dostęp, mogło w każdej chwili po nie sięgnąć i zanurzyć się w lekturze.

To dla nich bardzo ważne. Każda kolejna strona pomaga nam wyrywać dzieciaki z objęć trudnej przeszłości. Dzięki nim mają szansę odkrywać, że świat nie ma wyłącznie czarnych barw. Jak mawiał William Somerset Maugham – Przyzwyczaić się do czytania książek – to zbudować sobie schron przed większością przykrości życia codziennego.

I jeśli chcecie do tej bezpiecznej, marzycielskiej przystani dodać swoją cegiełkę, gorąco zachęcamy Was do podarowania książki lub wyprawki szkolnej.