Dziś siostra Jolanta obchodzi 96 urodziny!!!

Data dodania: 01.02.2022

Historia życia siostry Jolanty to materiał na niezwykłą powieść filmową. Przerwane przez wojnę dzieciństwo na Podolu, wywózka w wagonach towarowych na Syberię, pobyt w łagrach sowieckich, głód, okrutny mróz, tułaczka po Syberii, później także z „dziećmi Andersa” po Azji i Afryce, by w końcu w 1946 r. stanąć u bram ukochanego Kasisi i przez następne siedemdziesiąt sześć lat całkowicie oddać się wychowywaniu kolejnych pokoleń zambijskiej młodzieży odrzuconej przez los i najbliższych.

Dziś siostra Jolanta obchodzi 96 urodziny!!!

Kochana Siostro!!! Dziękujemy za siostry obecność w Kasisi praktycznie od zawsze. Wtedy, gdy w początkowych dekadach ubiegłego stulecia nie było tu prawie nic, a dzieciom, by złagodzić cierpienie, trzeba było podawać kropelkę wody z cukrem. Gdy szalała segregacja rasowa, gdy w Domu co raz częściej pojawiały się dzieci z najcięższymi chorobami. I wtedy, gdy Kasisi zaczęło się rozwijać i zmieniać, osiągając miano najlepszego domu dziecka w całym kraju. To też Siostry wielka zasługa!

Pomimo swojego wieku siostra Jolanta wciąż towarzyszy grupie najstarszych chłopców w Kasisi, naprzemiennie bohatersko ustawiając i rozpuszczając ich Kasiską tradycją stały się wspólne wieczory, w czasie których mimo trzypokoleniowej różnicy wieku, wystukuje laską rytm śpiewanych przez chłopców współczesnych piosenek.

Dla nas siostra jest „duchową babcią“. Wiemy, że modli się też za Was, wspierających Kasisi. A modlitwa jej naprawdę ma moc, oj ma…

Szczególnie dziś za Siostrę dziękujemy. Mocno ściskamy, ślemy najlepsze życzenia!!! Samego dobra, dużo zdrowia i sił na kolejne 100 lat z nami!!!

Pamiętajcie dziś o siostrze Jolancie! Nieoficjalnie wiemy, że siostra ma leciutką słabość do słodkości, zwłaszcza urodzinowych tortów.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 218 zł
potrzebujemy:
10 000 zł