Dziś Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem

Data dodania: 16.10.2020

Czy widzicie, ile siły życiowej i szczęścia przywracamy z Wami w Kasisi? Tak w praktyce działa nasza Spiżarnia. To z niej bierze się cała energia Kasisjan.

Podczas gdy Zambia na początku tego roku stanęła przed realnym niebezpieczeństwem klęski głodu i wciąż pozostaje w czołówce państw, w których znaczny odsetek ludzi cierpi z powodu niedożywienia i spożywa niepełnowartościowe produkty, Kasisi przez ostatnie lata stało się jasnym punktem na mapie tych czarnych statystyk.

Dzięki Wam, dzięki Waszemu zaangażowaniu w Spiżarnię, dziś mali mieszkańcy Kasisi jedzą tak, jak każde dziecko jeść powinno. Dieta jest kompletna, pożywna, urozmaicona i – co w tylu domach na świecie wciąż przecież nie jest regułą – dzieci jedzą kilka posiłków dziennie.

Efekty Waszych dostaw spożywczych widzimy każdego dnia – nasi podopieczni są zdrowsi, lepiej się uczą, mają tyle energii, ile tylko jest w stanie się w nich zmieścić, a czasami więcej 😉 Mniej wydajemy na leki i lekarzy. I w dodatku te CUDA, które udało nam się razem dokonać… Choćby dla Anstazji. Pojawiła się u nas w stanie skrajnego wycieńczenia. Gdyby nie Kasisi, gdyby nie cała żywność, jaką dostarczacie do Spiżarni, w tym mleko terapeutyczne, dziewczynki nie byłoby dziś z nami.

Zresztą Wy doskonale rozumiecie, dlaczego tak ważne jest, by kasiska Spiżarnia była zawsze pełna. Wiecie, że to co robimy w Kasisi nie jest jednorazową dobroczynną akcją, ale zobowiązaniem na lata. Na każdy dzień, bo każdego dnia nasi domownicy potrzebują nas – jedzenia, edukacji, rozrywki, leczenia. Wydatki na samą żywność dla naszej „gromadki” ponad 240 dzieci to kosmiczne sumy, sięgające nawet do 70 000 zł miesięcznie. Z Wami jednak jesteśmy w stanie latać coraz wyżej. Z Wami SKY IS THE LIMIT!

A DZIŚ – w Światowym Dniu Żywności i Walki z Głodem – może moglibyście namówić do zaangażowania się w produkcję dobra w Kasisi kogoś jeszcze? Opowiedzieć komuś ze swoich bliskich, znajomych, że jest na świecie taka Spiżarnia, dzięki której ratujemy życie, przywracamy zdrowie i dajemy nadzieję na przyszłość pokiereszowanym przez los dzieciom? Tu nie chodzi o wielkie zakupy, ale małe ilości produktów spożywczych wstawianych regularnie przez wiele osób na półki Spiżarni.

Zapełnij kasiską Spiżarnię

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 238 zł
potrzebujemy:
10 000 zł