moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk

Gwiazdka przyszła do Kasisi nieco wcześniej

Data dodania: 22.12.2021

Zobaczcie, jakie czaderskie zabawki sensoryczne podarowaliście dzieciom poprzez Rozpieszczalnik! Gwiazdka przyszła do Kasisi nieco wcześniej.

Sala fizjoterapii w Kasisi zyskuje powoli nowe oblicze – pojawiły się w niej zabawki od Was, które przekształcają pomieszczenie również w salę do integracji sensorycznej. Gdyby nie Wy, nie byłoby to możliwe! Złotówka za złotówką, cierpliwie wspieraliście stworzenie prawdziwego sensorycznego pokoju zabaw. Chyba nie ma drugiego takiego miejsca w Zambii – zresztą zobaczcie na zdjęciach, jak udało się nam wyposażyć Kasisi dzięki Waszym wpłatom.

Spójrzcie, jaką fajną matę sensoryczną wypróbowuje Sekayi – dzięki niej może ćwiczyć stopy, a mata dostarcza dziecku dodatkowych bodźców, które tworzą nowe połączenia neuronalne. Moses, który po ostatnim ataku anemii sierpowatej nie wrócił jeszcze do pełnej sprawności, bawi się piłkami sensorycznymi, które wzmacniają zmysł dotyku. Bawią się nimi także najmłodsze dzieci. Piłki sensoryczne są świetnym narzędziem w walce ze stresem oraz drobnymi, nieprzyjemnymi zabiegami, takimi jak zastrzyki czy zabiegi dentystyczne. Dzieci mogą wtedy skierować uwagę na zabawę, która łagodzi ich odczucia i zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Moses jest też zachwycony dyskiem sensorycznym, który pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała i wzmacnia mięśnie.

Największym powodzeniem, niezależnie od wieku, cieszą się pisaki spaghetti, które pomagają dzieciom w ćwiczeniu małej motoryki. Edward, Anna i Tapiwa nie mogą oderwać się od tworzenia kolorowych obrazków. Wcale nie korzystają z gotowych pomysłów, które okazują się zbyt małym wyzwaniem. Dzieci od razu tworzą własne, oryginalne dzieła.

Bardzo dziękujemy Wam za wyposażenie Kasisi w tak cudowne podarunki! Ufundowane przez Was zabawki będą ogromną pomocą w rozwoju dzieci, integrując zmysły i przyspieszając procesy poznawcze u najmniejszych dzieci. Jeśli chcielibyście wesprzeć dalszy rozwój kasiskiej salki do integracji sensorycznej, zajrzycie do Zakupów dla Kasisi.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!

uzbieranych:
3 551 zł
potrzebujemy:
5 000 zł