Niech ten dzień będzie radosny i kolorowy

Data dodania: 21.03.2023

21 marca, w Pierwszy Dzień Wiosny, przypada również święto ludzi niezwykle pięknych. Oni wiosnę noszą w sobie i przekazują dalej w świat swoim szczerym uśmiechem. Mają nie tylko dodatkowy chromosom, ale też dużo więcej miłości do rozdania.

W Światowy Dzień Zespołu Downa chcemy przypomnieć Wam, że w Kasisi mieszka cudowna dziewczynka, której mamę ten trzeci, dodatkowy chromosom przerósł. Porzuciła swoje dziecko. Na szczęście Angela trafiła do nas i my od razu ją pokochaliśmy z całym jej „nadbagażem”.

Jest z nami od ponad 7 lat. Dziś to już prawie nastolatka, która kocha jeść i jest wielką fanką biszkoptów.

Angela cały czas jest pod opieką kardiologa, ponieważ ma wrodzoną wadę serca, jak to zwykle bywa u dzieci z Zespolem Downa. W zabawach z dzieciakami mimo trudności nigdy się nie poddaje. Zawsze walczy do końca. Jest bardzo aktywna, szczęśliwa i nie przestaje się uśmiechać. Uwielbia się przytulać.

Pokażcie dziś Angeli, że z nią jesteście.

Załóżcie kolorowe skarpetki, nie do pary, będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego – to symbol Zespołu Downa. Możecie też podarować Angeli jej ukochane biszkopty.

Niech ten dzień będzie radosny i kolorowy

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 218 zł
potrzebujemy:
10 000 zł