Niech ten dzień będzie radosny i kolorowy

Data dodania: 21.03.2023

21 marca, w Pierwszy Dzień Wiosny, przypada również święto ludzi niezwykle pięknych. Oni wiosnę noszą w sobie i przekazują dalej w świat swoim szczerym uśmiechem. Mają nie tylko dodatkowy chromosom, ale też dużo więcej miłości do rozdania.

W Światowy Dzień Zespołu Downa chcemy przypomnieć Wam, że w Kasisi mieszka cudowna dziewczynka, której mamę ten trzeci, dodatkowy chromosom przerósł. Porzuciła swoje dziecko. Na szczęście Angela trafiła do nas i my od razu ją pokochaliśmy z całym jej „nadbagażem”.

Jest z nami od ponad 7 lat. Dziś to już prawie nastolatka, która kocha jeść i jest wielką fanką biszkoptów.

Angela cały czas jest pod opieką kardiologa, ponieważ ma wrodzoną wadę serca, jak to zwykle bywa u dzieci z Zespolem Downa. W zabawach z dzieciakami mimo trudności nigdy się nie poddaje. Zawsze walczy do końca. Jest bardzo aktywna, szczęśliwa i nie przestaje się uśmiechać. Uwielbia się przytulać.

Pokażcie dziś Angeli, że z nią jesteście.

Załóżcie kolorowe skarpetki, nie do pary, będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego – to symbol Zespołu Downa. Możecie też podarować Angeli jej ukochane biszkopty.

Niech ten dzień będzie radosny i kolorowy

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!