Nowi mieszkańcy Kasisi

Data dodania: 15.05.2020

Mable ma 8 lat i bagaż doświadczeń, które niestety nie mają nic wspólnego z prawdziwym dzieciństwem. Bardzo źle traktowana przez ojca i macochę, w końcu trafiła do szpitala. Tam nikt nie miał wątpliwości, że jest ofiarą przemocy domowej i nie może wrócić do swoich opiekunów. Od kilku dni jej domem jest Kasisi. Mable potrzebuje dużo miłości i przyjaciół, którzy pomogą jej zapomnieć o całym złu, jakie ją spotkało. Dziewczynka jest już bezpieczna. Dobrze się nią zaopiekujemy, przekonamy, że dom nie jest synonimem zagrożenia.

Razem z Mable do Kasisi przybyło jeszcze dwóch lokatorów. Isaak i Emanuel są braćmi. Najpierw z ich domu zniknęła matka. Mówiąc, że jedzie kupić ryby na drugim końcu kraju, wyszła i nie wróciła. W końcu i ojciec pod pretekstem szukania żony zostawił chłopaków i nie wrócił przez kolejne tygodnie. Chłopakami zaopiekowali się zatroskani sąsiedzi, ale w końcu zaalarmowali opiekę społeczną. Ta skierowała braci prosto do nas. Będziemy szukali rodziny i ustalali, co się wydarzyło.

Cała trójka, choć w Kasisi jest już od kilku dni, dopiero dziś zaczyna korzystać z dobrodziejstwa domu i możliwości spotkań z nowymi kolegami. Do tej pory poznali tylko przytulny House of Hope, w którym musieli przejść kwarantannę. Pochodzą z rejonów, w których bardzo szybko przybywa zachorowań na COVID-19.

Dla nas taki dzień to już tradycyjnie powód do radości. Kasisi każdego wita z otwartymi rękami. Lada dzień cała trójka poczuje się jak u siebie. Różnych ludzi już w swoim krótkim życiu poznali, teraz najbardziej potrzebują przyjaciół. Liczymy na to, że znajdą się wśród Was tacy, którzy zdecydują się towarzyszyć naszym nowym mieszkańcom od samego początku, dzięki projektowi Adopcji z Sercem.

Zaadoptuj Mable

Zaadoptuj Emmanuela

Zaadoptuj Isaaka

Święta w Kasisi!

Św. Mikołaj nigdy nie miał w Kasisi lekko 😉 Mieszka tu ponad 230 dzieci. Siostra Mariola już ruszyła mu na pomoc i po cichutku przygotowuje prezenty!

Wielu z nas wciąż zostawia wolne miejsce przy wigilijnym stole. Pozwól, by w tym roku (na odległość, ale bardzo prawdziwie) usiadło przy nim jedno z naszych dzieci i już dziś zaproś je do stołu!