moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk

Nowi mieszkańcy Kasisi

Data dodania: 15.05.2020

Mable ma 8 lat i bagaż doświadczeń, które niestety nie mają nic wspólnego z prawdziwym dzieciństwem. Bardzo źle traktowana przez ojca i macochę, w końcu trafiła do szpitala. Tam nikt nie miał wątpliwości, że jest ofiarą przemocy domowej i nie może wrócić do swoich opiekunów. Od kilku dni jej domem jest Kasisi. Mable potrzebuje dużo miłości i przyjaciół, którzy pomogą jej zapomnieć o całym złu, jakie ją spotkało. Dziewczynka jest już bezpieczna. Dobrze się nią zaopiekujemy, przekonamy, że dom nie jest synonimem zagrożenia.

Razem z Mable do Kasisi przybyło jeszcze dwóch lokatorów. Isaak i Emanuel są braćmi. Najpierw z ich domu zniknęła matka. Mówiąc, że jedzie kupić ryby na drugim końcu kraju, wyszła i nie wróciła. W końcu i ojciec pod pretekstem szukania żony zostawił chłopaków i nie wrócił przez kolejne tygodnie. Chłopakami zaopiekowali się zatroskani sąsiedzi, ale w końcu zaalarmowali opiekę społeczną. Ta skierowała braci prosto do nas. Będziemy szukali rodziny i ustalali, co się wydarzyło.

Cała trójka, choć w Kasisi jest już od kilku dni, dopiero dziś zaczyna korzystać z dobrodziejstwa domu i możliwości spotkań z nowymi kolegami. Do tej pory poznali tylko przytulny House of Hope, w którym musieli przejść kwarantannę. Pochodzą z rejonów, w których bardzo szybko przybywa zachorowań na COVID-19.

Dla nas taki dzień to już tradycyjnie powód do radości. Kasisi każdego wita z otwartymi rękami. Lada dzień cała trójka poczuje się jak u siebie. Różnych ludzi już w swoim krótkim życiu poznali, teraz najbardziej potrzebują przyjaciół. Liczymy na to, że znajdą się wśród Was tacy, którzy zdecydują się towarzyszyć naszym nowym mieszkańcom od samego początku, dzięki projektowi Adopcji z Sercem.

Zaadoptuj Mable

Zaadoptuj Emmanuela

Zaadoptuj Isaaka

 

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!

uzbieranych:
3 351 zł
potrzebujemy:
5 000 zł