Pamiętacie Oliviera?

Data dodania: 20.07.2022

W drodze do malutkiego Divine, który walczy z ostrym niedożywieniem i gruźlicą, spotkaliśmy młodzieńca. Chwila niedowierzania. Ale nie, to przecież Olivier! Dziś to już wchodzący w dojrzałość młody mężczyzna, którego głowa jest pełna pasji i planów na przyszłość. I od razu pojawiło się marzenie, by do miejsca, w którym teraz jest Olivier, udało nam się doprowadzić niespełna dwuletniego Divine.

Pamiętacie Oliviera? Bez ojca, oddany przez mamę, która nie była w stanie nim się zajmować, cierpiący na nieuleczalną chorobą, chciał się już poddać. Odmawiał przyjmowania leków, nie wierząc, że one cokolwiek mogą zmienić. Wystarczyło kilka tygodni w Kasisi, by chłopak przekonał się, że w naszym domu się ŻYJE, że nikt tu nie pogodzi się z jego składaniem broni, że w walce z chorobą nie jest sam. Nowe przyjaźnie, mnóstwo możliwości i powodów do tego by cieszyć się życiem, wyparły bunt i puściły w niepamięć trudne początki. Leczenie zaczęło przynosić rezultaty. Chłopak nabrał sił i z wielkiego kibica piłki nożnej stał się jednym z najlepszych kasiskich zawodników.

Chwilkę rozmawiamy z Olivierem, bo spieszy się do szkoły. Opowiada nam o marzeniach, by pójść na studia, o tym jak bardzo polubił muzykę gospel i oczywiście o Robercie Lewandowskim – mistrz jest tylko jeden! W głowie od razu pojawia się myśl – nam naprawdę, dzięki Waszemu gigantycznemu zaangażowaniu, udało się zbudować konkretną perspektywę naszym dzieciakom, a nie tylko działać w trybie nagle powstałych dziur: dziś mamy już bardzo dobrze wyposażony szpitalik, a nie tylko pogotowie.

W Kasisi zawsze szyjemy pomoc na miarę. Wtedy Olivier, poza ustawieniem leczenia, potrzebował przede wszystkim przekonania, że jest chciany, kochany przez kogoś na tym świecie i że jego życie ma ogromny sens. Dowiedzenia się, że odrzucenie przez najbliższych i przewlekła choroba nie przekreślają wszystkiego. Bardzo mu w tym pomogliście! Dziś o to wszystko walczymy dla Divine. On dopiero zaczyna swoją drogę. Przed nim jeszcze nie jedna bitwa, ale teraz w najbliższych tygodniach rozegra się ta najważniejsza – o ŻYCIE!

Bardzo potrzebujemy Waszych modlitw, ciepłych myśli i wsparcia Divine. Dziś szepnęliśmy małemu na uszko, że w Polsce jest cała armia przyjaciół, która na tę bitwę wyrusza razem z nim!

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 238 zł
potrzebujemy:
10 000 zł