Światowy Dzień Adopcji

Data dodania: 08.11.2021

Jutro obchodzimy Światowy Dzień Adopcji. W Kasisi, dzięki adopcji na odległość, spełniacie jedno z największych marzeń każdego dziecka – posiadanie bliskich, prawdziwych przyjaciół, którzy dają poczucie bezpieczeństwa, towarzyszą w pokonywaniu trudności i spełnianiu marzeń. Kogoś, dla kogo będzie ważne i wyjątkowe.

Przez 8 lat stałego i stabilnego wsparcia, prócz poziomu miłości i troski, który dla swoich podopiecznych zawsze miały i mają prowadzące ten dom siostry, zmieniło się praktycznie wszytko. Gruntowne remonty w domu, nowe miejsca do zabaw i nauki, profesjonalne medyczne zaplecze i stała finansowa rezerwa na opiekę lekarską, hospitalizacje i naukę w wymarzonych szkołach. Każdy Wasz najmniejszy gest, każda regularnie przekazywana nam nawet najmniejsza kwota pomogła osiągnąć to poczucie bezpieczeństwa, które widać dziś w beztrosko uśmiechających się oczach naszych dzieciaków.

Przed nami stoją jednak nowe wyzwania. Dom cieszący się rosnącym uznaniem władz i wskazywany jako wzorcowa placówka w Zambii, pełni coraz częściej rolę miejsca pomocy interwencyjnej w najtrudniejszych przypadkach. Trafiają do nas ofiary przemocy seksualnej i handlu ludźmi, dzieci z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną. By zapewnić im najlepszą możliwą pomoc, Kasisi ciągle się zmienia. Z Siostrą Mariolą planujemy kolejną dużą inwestycję – budowę nowej, profesjonalnej sali fizjoterapeutycznej. By utrzymać przelewy do Kasisi na tym samym poziomie – teraz 42 000 USD miesięcznie – musimy też stawić czoła szalejącemu kursowi dolara. Wiemy, że z Wami nam się uda!

Światowy Dzień Adopcji jest doskonałą okazją, by prosić Was o rozważenie stałego zaangażowania w ten niezwykły projekt! W życiu wielu odrzuconych dzieciaków, dzięki Wam może zmienić się wszystko. Odwiedźcie profile naszych podopiecznych. Poznajcie ich historie. Może właśnie dziś któremuś z nich zaczniecie towarzyszyć w pokonywaniu trudności i realizowaniu marzeń. Dołączcie do naszej rodziny, a jeśli już jesteście jej częścią, prosimy, piszcie o nas i rozmawiajcie ze znajomymi. Udostępnijcie ten post i zaproście ich tutaj, na naszą facebookową stronę.

Gwarantujemy Wam, że dołączając do nas poczujecie się jak w domu, bo pomaganie to nie męka wyrzeczenia, a szczęście płynące z tego, że zyskuje się kompletnie nowy świat. Dzieląc się z dziećmi tym, co mamy, one zawsze dzielą się z nami swoją radością i wdzięcznością.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
8 389 zł
potrzebujemy:
10 000 zł