moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk

To Dumisani i Sipho, dwa największe „yardowe” łobuziaki

Data dodania: 02.01.2023

Czy poznajecie tych uśmiechniętych chłopców na pierwszym zdjęciu? To Dumisani i Sipho, dwa największe „yardowe” łobuziaki. Trafili do Kasisi po śmierci mamy – mieli wtedy zaledwie kilka dni. W 2015 roku wrócili do rodziny, do babci i cioci, które zobowiązały się nimi zaopiekować.

Dziś chłopaki mają 10 lat, może CIUT wydorośleli, ale jedno się nie zmieniło – wciąż są uśmiechnięci od ucha do ucha. Odwiedzili nas razem ze swoją babcią, którą kochają nad życie.

Gdy bliźniaki przyszły do Kasisi, dostaliśmy od siostry Marioli informację, że urodzili się 24 marca 2012 roku, ich mama zmarła przy porodzie, dzieci przeszły gruźlicę, itp. Nawet nam do głowy nie przyszło, żeby zapytać siostrę o płeć dzieci, bo przecież Dumisani i Sipho brzmią jak imiona żeńskie. Przez dobry rok w zakładce „co u mnie słychać?” na profilach chłopców pisaliśmy, że dziewczynki świetnie się rozwijają, są radosne i dobrze czują się w Kasisi. Do tego opisu, brakowało tylko zdjęć Dumisani i Sipho w ślicznych różowych sukieneczkach, ale przecież to nie zbrodnia, żeby dziewczyny chodziły w spodniach, więc i to nie dziwiło.

Dziś wszyscy się z tego śmiejemy, choć wtedy nie było nam zbyt wesoło. Jak można popełnić taki błąd? Trzeba było napisać do rodziców Dumisani i Sipho, że dzieciaki, które zaadoptowali na odległość, to nie dziewczynki, tylko chłopcy.

I jak to teraz odkręcić…

Odpowiedzi, które zaczęły do nas spływać były niesamowite. Rodzice adopcyjni, odpisywali, że oczywiście, płeć jest nieważna i chłopców tak samo będą kochać jak dziewczynki.

Cóż to była za radość, że mamy tak cudownych, wyrozumiałych rodziców adopcyjnych, którzy zrozumieli, że mając ponad 200 dzieciaków do „ogarnięcia” o taka pomyłkę wcale nie trudno.

Dumisani i Sipho, tak dobrze było Was zobaczyć i powspominać. Pamiętajcie, że tu zawsze będzie Wasz DOM. Kochamy Was i zawsze czekamy z otwartymi ramionami.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Łóżeczka dla Kasisi

Metalowe łóżeczka, wysłużone już do granic możliwości materace – utuliły w nocy już całe pokolenia Kasisjan, ale teraz błagają o wymianę.

Marzymy, by sypialnie bejbików zaczęły przypominać prawdziwie domowe, bezpieczne otoczenie, które kojarzy się z ciepłem – czy pomożecie nam w realizacji tego marzenia?

uzbieranych:
7 187 zł
potrzebujemy:
48 000 zł