Uczcijmy sukces Spiżarni CZYNEM

Data dodania: 16.10.2021

Anastazja, Philip, Samuel, Benny, Rachel, Christopher, Chola, Nacia, Lontia, Susan, Gift – to tylko niektóre dzieci, które pojawiły się w Domu z ciężkim niedożywieniem, część na skraju życia wyniszczona chorobą głodową. Nierzadko jej perfidia polega na tym, że dziecko, które przymiera z głodu, wygląda jakby było obżartuchem. Bolesne opuchlizny widoczne są na twarzy i brzuchu.

Powody, dla których dzieci trafiają do nas w takim stanie to przekrój zła, jakie targa tym światem: bieda, choroby i śmierć rodziców, porzucenie w buszu, w pustostanach, szamańskie praktyki wypędzania złych demonów głodem… Na szczęście dzięki Wam, tu w Kasisi, możemy całemu temu złu powiedzieć: STOP i rozpocząć walkę z głodem. Początkowo o każdy dzień życia dziecka, z których z czasem zbierają się lata życia w zdrowiu.

Historia każdego odzyskanego życia naszych dzieci to najlepsza okazja, by zwłaszcza dziś – w Światowym Dniu Żywności i Walki z Głodem – jeszcze raz Wam podziękować za SPIŻARNIĘ.

Zanim pojawiliście się Wy, w Kasisi praktycznie nie istniało pojęcie „spiżarni”. Siostry kupowały jedynie podstawowe produkty spożywcze niezbędne w danej chwili. Wasze wielkie serca i miłość do dzieci sprawiły, że po roku od założenia Fundacji mogliśmy otworzyć wyjątkowe miejsce – kasiskią spiżarnię onlinie, otwartą 24/7. Już po roku jej funkcjonowania ilość i jakość posiłków tak wzrosła, że zaczęły być widoczne długofalowe zmiany w rozwoju dzieci. Radyklanie spadła liczba zgłaszanych przez dzieci chorób, wyraźnie poprawiły się ich wyniki w szkole.

KAŻDA Wasza wizyta w SPIŻARNI, każdy kurczak, kawałek sera, pomidor, kapenta czy banan, to naprawdę wielka sprawa w życiu naszych podopiecznych! Może nie zawsze to odczuwacie, ale naprawdę tylko dzięki tym Waszym kliknięciom możemy leczyć trafiające do nas z niedożywieniem maluchy i codziennie skutecznie zabezpieczać na dobre przed takimi problemami pozostałe dzieci … Dawać im energię do życia (a tej podkłady od paru lat są niewyczerpane, z resztą sami zobaczcie na zdjęciach…)

Jeszcze raz Wam DZIĘKUJEMY!!!

I mamy nieśmiałą propozycję: uczcijmy sukces Spiżarni CZYNEM!!! DZIŚ w Światowym Dniu Żywności i Walki z Głodem – ruszamy choć na MIKROZAKUPY???!

Z tej okazji za każdy zakup w Spiżarni zrobiony przez weekend (16-17 października) podwajamy punkty w naszym Programie Lojalnościowym „Serce za Serce”, w którym ostatnio pojawiły się nowe nagrody.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
8 389 zł
potrzebujemy:
10 000 zł