Uczcijmy sukces Spiżarni CZYNEM

Data dodania: 16.10.2021

Anastazja, Philip, Samuel, Benny, Rachel, Christopher, Chola, Nacia, Lontia, Susan, Gift – to tylko niektóre dzieci, które pojawiły się w Domu z ciężkim niedożywieniem, część na skraju życia wyniszczona chorobą głodową. Nierzadko jej perfidia polega na tym, że dziecko, które przymiera z głodu, wygląda jakby było obżartuchem. Bolesne opuchlizny widoczne są na twarzy i brzuchu.

Powody, dla których dzieci trafiają do nas w takim stanie to przekrój zła, jakie targa tym światem: bieda, choroby i śmierć rodziców, porzucenie w buszu, w pustostanach, szamańskie praktyki wypędzania złych demonów głodem… Na szczęście dzięki Wam, tu w Kasisi, możemy całemu temu złu powiedzieć: STOP i rozpocząć walkę z głodem. Początkowo o każdy dzień życia dziecka, z których z czasem zbierają się lata życia w zdrowiu.

Historia każdego odzyskanego życia naszych dzieci to najlepsza okazja, by zwłaszcza dziś – w Światowym Dniu Żywności i Walki z Głodem – jeszcze raz Wam podziękować za SPIŻARNIĘ.

Zanim pojawiliście się Wy, w Kasisi praktycznie nie istniało pojęcie „spiżarni”. Siostry kupowały jedynie podstawowe produkty spożywcze niezbędne w danej chwili. Wasze wielkie serca i miłość do dzieci sprawiły, że po roku od założenia Fundacji mogliśmy otworzyć wyjątkowe miejsce – kasiskią spiżarnię onlinie, otwartą 24/7. Już po roku jej funkcjonowania ilość i jakość posiłków tak wzrosła, że zaczęły być widoczne długofalowe zmiany w rozwoju dzieci. Radyklanie spadła liczba zgłaszanych przez dzieci chorób, wyraźnie poprawiły się ich wyniki w szkole.

KAŻDA Wasza wizyta w SPIŻARNI, każdy kurczak, kawałek sera, pomidor, kapenta czy banan, to naprawdę wielka sprawa w życiu naszych podopiecznych! Może nie zawsze to odczuwacie, ale naprawdę tylko dzięki tym Waszym kliknięciom możemy leczyć trafiające do nas z niedożywieniem maluchy i codziennie skutecznie zabezpieczać na dobre przed takimi problemami pozostałe dzieci … Dawać im energię do życia (a tej podkłady od paru lat są niewyczerpane, z resztą sami zobaczcie na zdjęciach…)

Jeszcze raz Wam DZIĘKUJEMY!!!

I mamy nieśmiałą propozycję: uczcijmy sukces Spiżarni CZYNEM!!! DZIŚ w Światowym Dniu Żywności i Walki z Głodem – ruszamy choć na MIKROZAKUPY???!

Z tej okazji za każdy zakup w Spiżarni zrobiony przez weekend (16-17 października) podwajamy punkty w naszym Programie Lojalnościowym „Serce za Serce”, w którym ostatnio pojawiły się nowe nagrody.

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!