W Kasisi poniedziałki zawsze są udane!

Data dodania: 14.03.2022

W Kasisi poniedziałki zawsze są udane! Wiedzą o tym bejbiki, które każdą chwilę starają się spędzić na zewnątrz, korzystając ze słońca. Zabawa zamienia się czasem w lekcję dyplomacji, kiedy Shadrick pilnuje wszystkich zabawek. Mercy i Anastasia doskonalą sztukę negocjacji, by wziąć udział w zabawie. Mamy wrażenie, że lada dzień role się odwrócą.

I dla starszych dzieci poniedziałki są ekscytującym początkiem tygodnia, mimo zmagań szkolnych, ponieważ wypoczęte po weekendzie świetnie radzą sobie z każdym wyzwaniem.

Maria od kilku miesięcy uczy się czytać podczas zajęć indywidualnych – a postępy robi błyskawiczne. Jest z tego bardzo dumna, o czym wiemy dlatego, że w każdej chwili ma przy sobie swój zeszyt do czytania i uczy nowych słów nawet starsze dzieci. Do nauki namówiła nawet Thomasa, który widząc postępy Marii, sam zaczął przychodzić na zajęcia. Zresztą takie lekcje są tu bardzo popularne – każde dziecko nie może się doczekać, aż zacznie czytać i zrozumie wszystkie tajemnicze książki, stojące na półkach w klasie i w bibliotece.

Dorcas, która przyszła do Domu kilka miesięcy temu, doskonale radzi sobie w trzeciej klasie – i ujawnia prawdziwy talent do matematyki. Kto wie, co kryje przed nią przyszłość – dzięki wsparciu rodziców adopcyjnych, dosłownie, sky is the limit!

Starsze bejbiki ostatnio porzuciły ukochane motorki na rzecz zabaw z piłką. Próbują nawet gry w koszykówkę, mimo że kosz jest dla nich trochę za wysoki. Maluchy rosną jednak tak szybko, że mamy wrażenie, że ledwo się odwrócimy, a stare wyzwania stają się dla nich bułką z masłem.

Grace, nasza mała modelka, uwielbia, kiedy robi się jej zdjęcia, co jest o tyle trudne, że chciałaby równocześnie pozować i oglądać siebie. Przerwy od modelingu robi tylko na przekąskę w postaci chrupkiego pieczywa, ulubionego wśród dzieci w ostatnim czasie. Faustina, Matthew i Carolie potwierdzają, z uśmiechem pozując do zdjęć z „tekturkami”.

To, co umożliwia dzieciom zdrowe i beztroskie dorastanie, to między innymi Wasza zasługa – to dzięki Wam możemy zapewnić dzieciom m.in. zdrowe posiłki, podawane o stałych porach. Dzięki Wam nie musimy martwić się, że do posiłku zabraknie warzyw albo pełnowartościowego źródła białka. Dzieci zawsze mogą liczyć na coś pysznego, co pomoże im w zdrowym rozwoju.

Prosimy Was dziś o kolejny drobny prezent dla dzieci – zajrzyjcie do spiżarni i podarujcie kosz owoców, warzyw, lub po prostu pojedynczy talerz dla przedszkolaka. Niech witaminy rozświetlą twarze maluchów na 1000 watów i przyćmią gorące, kasiskie słońce!

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
8 426 zł
potrzebujemy:
10 000 zł