Warsztaty plastyczne to coś więcej niż tylko malowanie

Data dodania: 16.05.2022

Wystarczy chwila spędzona w Kasisi, by przekonać się, że ten NIE-zwykły DOM dla dzieci to także kuźnia młodych talentów.

Ku naszej radości w Kasisi malują wszyscy, począwszy od przedszkolaków. Te uwielbiają „pomagać” starszym kolegom, upiększając ich dzieła własnymi akcentami. Tym razem za poprawki wzięła się Hilaria, która uznała, że Miniva potrzebuje pomocy w dokończeniu przestworzy niebiańskich.

Warsztaty plastyczne to coś więcej niż tylko malowanie. To też możliwość dla dzieci do wyrażania własnych emocji, zwłaszcza na początku, gdy przychodzą do nas wycofane, zamknięte i pełne lęku. Czasem dzieci przychodzą do nas i za pomocą czarno-szarych rysunków próbują przepracować swoją traumę – tak jak jedna z dziewczynek, która malowała siedzenie samochodu, w którym została skrzywdzona. Z czasem na obrazach zaczynają pojawiać się kolory i marzenia – to prawdziwa terapia!

Dzięki tym warsztatom odkryliśmy też, że w Kasisi mamy kilka nieoszlifowanych diamentów malarskich. To połączenie miłości, bezpieczeństwa i możliwości wyrażenia siebie wyzwala z dzieci często skrywany przed przyjściem do Kasisi potencjał. Tak było z Judy. Całe życie postrzegana przez ludzi z zewnątrz przez pryzmat swoich braków i ograniczeń, a to właśnie jej prace przyciągały uwagę wszystkich na wystawie zorganizowanej w Galerii Narodowej w Lusace kilka miesięcy temu.

To, że możemy naszym dzieciom organizować takie zajęcia, że każdemu, kto chce, mówimy „Bierz płótno, farby i maluj”, to Wasze zasługa. To Wy dajecie dzieciom narzędzia, by mogły się rozwijać swoje talenty, odkrywać swój potencjał, ale przede wszystkim stwarzacie im przestrzeń i warunki, by mroczne wspomnienia przemieniały się w kolorowe marzenia.

Dziś Was mocno zachęcamy – podarujcie naszym dzieciom przybory malarskie! One naprawdę mają moc pomalowania ich świata jasnymi barwami!

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 806 zł
potrzebujemy:
10 000 zł