Zbudujcie z nami dom dla Emmanuela

Data dodania: 25.07.2022

Chorzy na zabobonne przekonania ludzie zwabili Emmanuela do lasu i odcięli mu wskazujący palec. Dwunastolatek cudem uszedł z życiem. Rodzice chłopca poprosili o pomoc Kasisi.

Rodzina Emmanuela jest wspaniała i kochająca – chłopiec ma wszystko to, czego w domu brakowało naszym podopiecznym najbardziej. Jego kolor skóry wystarcza jednak, by groziło mu śmiertelne niebezpieczeństwo.

Fizyczne ataki na osoby z albinizmem, zwłaszcza kobiety i dzieci, to w wielu afrykańskich krajach wciąż duży problem. Narażone są na dyskryminację, a ich prawo do edukacji jest ograniczane ze względu na brak warunków nauczania dzieci z wadami wzroku. W rezultacie życie osób dotkniętych bielactwem jest w wielu afrykańskich krajach pasmem nieustających przykrości i niebezpieczeństw. Najgorszym wyrazem dyskryminacji jest odczłowieczenie, wiara w to, że osoby z tym schorzeniem to istoty magiczne lub duchy.

Kasisi chroni również takie dzieci. Daje im nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale najlepszą opiekę medyczną, odpowiada na ich szczególne potrzeby i sprawia, że mogą rozwinąć skrzydła. Najlepszym przykładem jest Anna Maria. Jest z nami od sześciu lat. Warunki, jakie stwarzają jej siostry, sprawiają, że jest wulkanem energii, nie przestaje się uśmiechać i dostaje dokładnie takie sama szanse, jak wszyscy inni domownicy.

Emmanuel jeszcze jest bardzo przestraszony i przygaszony. Wstydzi się okaleczonej ręki, ukrywając ją pod swetrem. Wiemy jednak, że w Kasisi wszystko się zmieni. Poczuje się akceptowany i bezpieczny. Szukamy dla niego szkoły, w której będzie mógł w spokoju uczyć się i na nowo odzyskać pewność siebie. Dziękujemy, że budujecie z nami ten Dom. Zbudujcie go z nami również dla Emmanuela i dołączcie do adopcji chłopca.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 806 zł
potrzebujemy:
10 000 zł