moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk

Zbudujcie z nami dom dla Emmanuela

Data dodania: 25.07.2022

Chorzy na zabobonne przekonania ludzie zwabili Emmanuela do lasu i odcięli mu wskazujący palec. Dwunastolatek cudem uszedł z życiem. Rodzice chłopca poprosili o pomoc Kasisi.

Rodzina Emmanuela jest wspaniała i kochająca – chłopiec ma wszystko to, czego w domu brakowało naszym podopiecznym najbardziej. Jego kolor skóry wystarcza jednak, by groziło mu śmiertelne niebezpieczeństwo.

Fizyczne ataki na osoby z albinizmem, zwłaszcza kobiety i dzieci, to w wielu afrykańskich krajach wciąż duży problem. Narażone są na dyskryminację, a ich prawo do edukacji jest ograniczane ze względu na brak warunków nauczania dzieci z wadami wzroku. W rezultacie życie osób dotkniętych bielactwem jest w wielu afrykańskich krajach pasmem nieustających przykrości i niebezpieczeństw. Najgorszym wyrazem dyskryminacji jest odczłowieczenie, wiara w to, że osoby z tym schorzeniem to istoty magiczne lub duchy.

Kasisi chroni również takie dzieci. Daje im nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale najlepszą opiekę medyczną, odpowiada na ich szczególne potrzeby i sprawia, że mogą rozwinąć skrzydła. Najlepszym przykładem jest Anna Maria. Jest z nami od sześciu lat. Warunki, jakie stwarzają jej siostry, sprawiają, że jest wulkanem energii, nie przestaje się uśmiechać i dostaje dokładnie takie sama szanse, jak wszyscy inni domownicy.

Emmanuel jeszcze jest bardzo przestraszony i przygaszony. Wstydzi się okaleczonej ręki, ukrywając ją pod swetrem. Wiemy jednak, że w Kasisi wszystko się zmieni. Poczuje się akceptowany i bezpieczny. Szukamy dla niego szkoły, w której będzie mógł w spokoju uczyć się i na nowo odzyskać pewność siebie. Dziękujemy, że budujecie z nami ten Dom. Zbudujcie go z nami również dla Emmanuela i dołączcie do adopcji chłopca.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Rehabilitacja w Kasisi

Kasisi to Dom, w którym dzieci zawsze mogą liczyć na wsparcie. Trafiają tu często porzucone przez rodziców, których przerosła opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem. Czasem rodzice błagają Dom w Kasisi o opiekę i jest to najtrudniejsza, ale także najlepsza decyzja, jaką mogą podjąć.

uzbieranych:
465 zł
potrzebujemy:
11 000 zł