Uczniowie

Abigail 16 l

19
Urodziny: 16.12.2007
W Kasisi od: 30.09.2009
Była jeszcze niemowlęciem, kiedy życie okrutnie odebrało jej mamę. Mimo trudności, z jakimi musiała się zmagać w swoim życiu, Abigail emanuje radością i optymizmem. Chociaż kilka razy próbowała wrócić do swojej najbliższej rodziny, zawsze odnajdywała swoje miejsce w Kasisi, które stało się dla niej oazą bezpieczeństwa i miłości. Potrafi cieszyć się każdym drobnym szczęściem, które napotyka na swojej drodze.
poznaj mnie lepiej i zobacz

Co u mnie słychać?

LUTY 2024
Wysłaliśmy Abigail do jej bliskich na wakacje, by zobaczyć, czy zawiąże się między nimi jakaś głębsza więź. Wydaje się, że nie jest to jeszcze dobry czas, by Abi z nimi zamieszkała. 
LIPIEC 2023
Okazało się, że rodzina Abi mieszka niedaleko Kasisi. Będziemy się starali, żeby bliscy dziewczynki zaopiekowali się nią, choć Abigail nie jest jeszcze na to gotowa. Czekamy, co czas przyniesie.
GRUDZIEŃ 2022
Dziewczynka miała kiedyś ogromne problemy z czytaniem, przez co była zamknięta w sobie. Był to dla niej powód do wstydu. Postanowiła jednak coś z tym zrobić. Poprosiła o pomoc siostrę Mariolę. Przez kilka miesięcy, każdego dnia umawiała się z nią na czytanie. Regularne ćwiczenia szybko zaczynały przynosić efekty. Dziś Abigail jest pewną siebie, otwartą i radosną dziewczyną. Pięknie czyta i dobrze się uczy.
KWIECIEŃ 2022
Abigail chodzi do piątej klasy. Jest uparta i twardo stoi przy swoim. Ma też dobre serce i jest bardzo pomocna. Pięknie tańczy i śpiewa.
CZERWIEC 2021
Jest w czwartej klasie. Należy do liturgicznej grupy tanecznej. Chętnie zajmuje się młodszymi dziećmi. Jest radosną dziewczyną. Dobrze idzie jej w szkole, ale ma problemy z czytaniem (czyta powoli).
MAJ 2020
Abigail w trakcie zabawy paskudnie złamała sobie rękę. Właśnie wróciła ze szpitala. Na szczęście najgorsze ma już za sobą. Teraz trzeba o tym wszystkim zapomnieć i szybko wymyślić nowy zestaw zabaw, które chwilowo nie będą wymagały podpierania się ręką. Jest gips, a na gipsie tradycyjnie zaraz zacznie się zbierać kolekcja podpisów współczujących jej koleżanek:)
MAJ 2019
Abigail wróciła do Kasisi. Dziadek, u którego była przez 3 lata zwyczajnie sobie nie poradził. Dziewczynka jest w drugiej klasie. Bardzo chętnie pomaga w jadalni, roznosi jedzenie oraz pomaga w gotowaniu.  
LIPIEC 2018
Dziewczynka chodzi do szkoły. Bardzo dobrze się uczy.
GRUDZIEŃ 2016
Mieszka z dziadkiem na wsi w okolicach Kasisi. Przychodzi do sióstr po leki i jedzenie wciąż jest pod opieką Kasisi.
CZERWIEC 2015
Dziewczynka chodzi do drugiej klasy. Jest na ustawionym leczeniu. Ma bardzo jasne pojęcie tego co chce. Potrafi być kapryśna jeśli chodzi o ubranie, zdecydowanie sprzeciwia się przed założeniem czegoś co jej się nie podoba.
pokaż starsze
Wesprzyj moje

potrzeby
i marzenia

Kolorowy balonik
+2 serc

Kolorowy balonik

2,00 zł
Witaminy
+18 serc

Witaminy

18,00 zł
Książki do biblioteki
+25 serc

Książki do biblioteki

25,00 zł
Kosz warzyw
+15 serc

Kosz warzyw

15,00 zł
Śniadanie dla ucznia
+12 serc

Śniadanie dla ucznia

12,00 zł
obecni zaangażowani

rodzice adopcyjni

Dominika

Arkadiusz Dabrowski

EVA

SP nr 5 w Kielcach, klasa VI a

Ania

MARTA

Ewa Z

Kasia

ANNA

Zuzanna Palmirska

Tomasz Kleinschmidt

Felicja

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
8 426 zł
potrzebujemy:
10 000 zł