Przedszkolaki

Jacob 4 l

Urodziny: 08.11.2019
W Kasisi od: 21.11.2019

Jacob trafił do Kasisi kilkanaście dni po urodzeniu. Porzucony w pustostanie, doświadczył już odrzucenia, zimna i głodu. Zapewne Ci, którzy go tam zostawili, myśleli, że inaczej skończy się jego historia.

Od teraz to nie pustostan, ale nasze Kasisi jest jego DOMEM.

KWIECIEŃ 2024
„Król życia” :) Czerpie z niego całymi garściami. Energia go rozpiera. Często ucieka przed mamies, świetnie się przy tym bawiąc.
LUTY 2023
Wciąż jest bardzo wątły, jednak świetnie ze wszystkim sobie radzi. Uwielbia się wspinać. Nie straszne mu wysokości. Gdy tylko ma okazję przytula się do wszystkich. Potrzebuje dużo uwagi, zawsze chciałby być w centrum. Każdy gest sprzeciwu wobec jego planów spotyka się z buntem, który Jacob głośno manifestuje.
STYCZEŃ 2022
Ma dużo kłopotów ze zdrowiem, ale już zaczął chodzić i lepiej jeść. Jest pod stałą opieką lekarską.
CZERWIEC 2021
Miał iść do adopcji, ale gdy potencjalni rodzice adopcyjni zobaczyli, że chłopiec nie chodzi, zrezygnowali. W grudniu trafił na fizjoterapię, bo ledwo wtedy potrafił siedzieć. W tym miesiącu postawił pierwsze kroki przy chodziku.
STYCZEŃ 2021
Chłopiec w ostatnich dniach napędził nam sporego strachu. Niespodziewanie dostał drgawek, które przeraziły wszystkich. U takiego maleństwa – Jacob dopiero co skończył rok – taki stan może nawet zagrażać życiu dziecka. Od razu przewieźliśmy go do zaprzyjaźnionego szpitala koptyjskiego. Na miejscu lekarzom szybko udało się opanować drgawki i przeprowadzić niezbędne badania. Okazało się, że mózg chłopczyka nie radzi sobie z nadmiarem płynu, który się w nim zbiera. Póki co nasz maluszek przejdzie leczenie farmakologiczne. Stan Jacoba jest już na tyle dobry, że leki możemy podawać mu w Kasisi.
CZERWIEC 2020
Jacob rośnie zdrowo. Ma dobry apetyt i jak chce więcej niż mu się da, to bardzo głośno to komunikuje;) Nie ma z nim większych problemów zdrowotnych.

Przytulanki

Przytulanki